Ανόρθωση: Εφτάσφαιρη με δυο χατ-τρικ!

Σαντίκ και Μανθάτης πέτυχαν από τρία τέρματα

Η Ανόρθωση νίκησε με 7-1 τη Ξυλοτύμπου σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο «Αντώνης Παπαδόπουλος». Μανθάτης και Σαντίκ σημείωσαν από τρία τέρματα ενώ το άλλο γκολ πέτυχε ο Κατσαράβα.

Ενημέρωση για το φιλικό:

90' Τέλος του αγώνα

78': 7-1 με τον Σαντίκ να κάνει και αυτός χατ τρικ

71': ΓΚΟΛ! Ο Μανθάτης παίρνει το ριμπάουντ μετά από την ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα και απο κοντά δεν λαθεύει για το 6-1

70' ΓΚΟΛ! Μειώνει σε 5-1 η Ξυλοτύμπου.

66': Εξαιρετική συνεργασία ανάμεσα σε Σαντίκ και Μανθάτη, με τον Ελλαδίτη να γίνεται τελικός αποδέκτης της μπάλας και με ψύχραιμο πλασέ να πετυχαίνει το 5-0!

60': ΓΚΟΛ! Ο Μανθάτης με κοντινή κεφαλιά έπειτα απο μπαλιά του Εγγλεζου σημειώνει το 4-0!

45' Τέλος 1ου ημιχρόνου.

22' Ο Οκριασβίλι βρίσκει τον Σαντίκ μεσα στην περιοχή και μπροστά σε άδειο τέρμα ο Φιλανδός σπρώχνει την μπαλα στο αντίπαλο μπλεκτό.

18' ΓΚΟΛ! Ο Κατσαράβα φεύγει πίσω απο την άμυνα και με ψύχραιμο πλασέ κάνει το 2-0!

7' ΓΚΟΛ! Ο Σαντίκ με καρφωτη κεφαλιά ανοιγει το σκορ!

1' Σέντρα στο ματς.

Η ενδεκάδα της Ανόρθωσης: Παπαδόπουλος, Σίλντενφελντ, Βργκοτς, Γκαλίτσιος, Βασιλακάκης, Κοφί, Οκριασβίλι, Εγγλέζου, Καλτσάς, Σαντίκ, Κατσαράβα