Πέτροβιτς: «Στην κόντρα δεχθήκαμε 4 γκολ- Θα προσπαθήσουμε μέχρι τέλους»

Οι δηλώσεις του προπονητή της ΑΕΖ

Διαβάστε τι δήλωσε μετά το τέλος του παιγνιδιού με τον Οθέλλο ο προπονητής της ΑΕΖ, Βλάντιτσα Πέτροβιτς.

Αναλυτικά:

«Δύσκολο παιγνίδι μετα την ήττα 4-0, πραγματικά δεν περίμενα να γίνει έτσι. Στο πρώτο ημίχρονο κάναμε κάποια λάθη και εγώ θα πάρω ευθύνη για την σημερινή ήττα και πως κάναμε το παιγνίδι. Ξεκινήσαμε με 4-4-2 για να κάνουμε κάτι παραπάνω. Στην επίθεση όμως η ομάδα της ΑΕΖ μας κάρφωσε 3 γκολ. Είχαμε κάποιες ευκαιρίες με Κλε, Ντιγκινί στο 2-0, δεν μειώσαμε και δεχθήκαμε τρίτο. Στο ημίχρονο αλλάξαμε αλλα δεν μπορούσαμε να βάλουμε γκολ και στην κόντρα επίθεση δεχθήκαμε τέταρτο γκολ. Θέλαμε την νίκη για να πάμε αυτές τις μέρες που έχουμε ρεπό να μπούμε στην προπόνηση. Πρέπει να μιλήσουμε με τους παίκτες. Δώσαμε καλό πρόσωπο το δεύτερο ημίχρονο. Είχαμε προβλήματα στην άμυνα, τώρα στην προπόνηση να διορθώσουμε τα λάθη και θα περιμένουμε το επόμενο παιγνίδι. Ήταν καθαρή νίκη και συγχαρητήρια στον Οθέλλο. Θα προσπαθήσουμε μέχρι τέλος»