Πότε μπήκε... πότε έριξε δίμπαλο!

Όχι ένα, αλλά δύο γκολ σε μερικά λεπτά

Τι κι αν είχε πατήσει χορτάρι μόλις πέντε λεπτά προηγουμένως; Ο Μαέ μπήκε στο ματς κυπέλλου με κεκτημένη ταχύτητα από το παιχνίδι με την ΑΕΚ (στο οποίο σκόραρε δις) και στο 73' άνοιξε το σκορ για λογαριασμό της ΑΕΛ, πριν διπλασιάσει λίγο αργότερα τόσο τα προσωπικά του γκολ όσο και αυτά της ομάδας του!

Ο Βελγομαροκινός μπήκε χαμογελαστός και εμφανώς κεφάτος στο παιχνίδι στο 68' όταν αντικατέστησε τον Μπάμπιτς στην κορυφή της επίθεσης και πέντε λεπτά αργότερα εκμεταλλεύτηκε τη «γλυκιά» σέντρα του Ντανίλο για να στείλει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα του Βεσελόφσκι.

Στο 81' δε, ελευθερώθηκε με υπέροχη ατομική προσπάθεια και πλάσαρε τον Βεσελόφσκι γράφοντας το 2-0 και φτάνοντας τα 12 γκολ τη φετινή σεζόν.