Κέρκεζ: «Τέτοια ώρα…μόνο θάλασσα»

Παράπονα από τον προπονητή της ΑΕΛ

Παράπονο για την ώρα διεξαγωγής του αγώνα έκανε ο προπονητής της ΑΕΛ Ντούσαν Κέρκεζ.

Αναλυτικά:

«Θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες γιατί είχαν μια πολύ δύσκολη πρεμιέρα. Παίξαμε με ένα πολύ καλό αντίπαλο. Συγχαρητήρια και στις δυο ομάδες γιατί παίξανε στις 18:00, τέτοια ώρα πρέπει να πηγαίνεις μόνο θάλασσα. Έχει σήμερα τελικό Τσάμπιονς Λιγκ εντάξει, έπρεπε να παίξουμε άλλη μέρα. Τι να έλεγα στους παίκτες που δεν έτρεχαν. Παίξαμε καλά στο 1ο ημίχρονο και είχαμε ευκαιρίες. Στο 2ο ημίχρονο πίεσε ο Ολυμπιακός και ήθελε την ισοφάριση. Συγχαρητήρια στον προπονητή του Ολυμπιακού. Ευχαριστώ τον κόσμο που ήρθε σήμερα εδώ, με ζέστη και κορωνοϊό. Αυτή η νίκη είναι αφιερωμένη στον φροντιστή μας Κρις που έχασε σήμερα τον πατέρα του».

Αν είναι δίκαιο το τελικό αποτέλεσμα: «Ποιο δίκαια θα ήταν η ισοπαλία νομίζω αλλά στο τέλος εμείς κερδίσαμε. Είναι ένα δύσκολο πρωτάθλημα».