ΑΕΛ-Αλκή 2-1: Ότι κρατάς, το ντεμπούτο των μικρών

Πήρε την πρόκριση στο χαλαρό η ομάδα του Κέρκες

Σε ένα ματς που θα ξεχαστεί πολύ γρήγορα, η ΑΕΛ επικράτησε με 2-1 της Αλκής και θα συνεχίσει την υπεράσπιση του τίτλου της στο κύπελλο και στα προημιτελικά.

Ο Ντούσαν Κέρκες έκανε αλλαγές στο αρχικό σχήμα, έβαλε και τρεις νεαρούς ως αλλαγή (Στραχίνια Κέρκες, Καψός, Φραντζής), αλλά δεν τον εμπόδισε από το να βρει δυο γκολ από το Μηνά Αντωνίου και να κερδίσει το παιχνίδι. Η Αλκή ήταν η ομάδα που προηγήθηκε με το Βαλέντε ενώ στα αξιοσημείωτα του αγώνα ο τραυματισμός του διαιτητή Ροβέρτου Κώστα. Προκάλεσε διακοπή με διάρκεια με 12 λεπτά και αντικαταστάθηκε από τον Αβραάμ Τσούκκα.

ΑΕΛ (Κέρκες): Πρόσεκ, Ράσο, Ν. Τεϊσέιρα, Αντωνίου, Γουίλερ, Γκαθτανιάγα, Ζντρασκόφσκι, Αντάμοβιτς, Γερολέμου, Δ. Αβραάμ, Παντελή.

Αλκή (Καϊάφας): Σπόλιαριτς, Γιαννούτσος, Μανώλη, Παχίπης, Βαλέντε, Ντα Κόστα, Κωνσταντίνου, Ντε Πάουλα, Μουνιόζ, Ρεγκάκος, Μποτσίνο.

Τα σχετικά της αναμέτρησης όπως τα κάλυψε ζωντανά η ιστοσελίδα μας:

18:07 Τέλος του αγώνα. Κέρδισε 2-1 η ΑΕΛ.

17:45 Φραντζής, Κέρκες και Καψός μπήκαν και κάνουν το ντεμπούτο τους με την ΑΕΛ.

17:25 Στο 52' ο Μηνάς έβαλε και δεύτερο γκολ, το γύρισε η ΑΕΛ.

17:20 Στο 47' η ΑΕΛ ισοφάρισε. Μηνάς Αντωνίου ο σκόρερ.

17:01 Στα 15 λεπτά οι καθυστερήσεις τελικά. Μόλις έληξε το ημίχρονο.

16:55 Το γκολ που δέχθηκε αφύπνισε λίγο την ΑΕΛ που προσπαθεί να βρει ισοφάριση.

16:50 Όπως προκύπτει από το γήπεδο, κανείς δε σήκωσε πινακίδα καθυστερήσεων αφού 4ος δεν υπάρχει.

16:48 Θα παίξουμε πάνω από 10 βέβαια λόγω των όσων συνέβησαν με το διαιτητή.

16:48 Είμαστε δυο λεπτά στις καθυστερήσεις και η Αλκή σκόραρε με το Βαλέντε.

16:37 Μετά από κανένα δεκάλεπτο ο αγώνας μπορεί να συνεχιστεί με την αλλαγή στον διαιτητή. Πήγε αποδυτήρια ο Κώστα.

16:34 Τράβηγμα στον σπόνδυλο έχει ο Ροβέρτος Κώστα και ο Αβραάμ Τσούκκας θα τον αντικαταστήσει.

16:28 Ο διαιτητής Ροβέρτος Κώστα έχει ένα πρόβλημα και αποχωρεί από το γήπεδο.

16:25 Ακόμα στο 0-0 ο αγώνας. Είχε μια καλή στιγμή ο Ρεγκάκος για την Αλκή στο 24'.

16:00 Ξεκίνησε ο αγώνας.

15:55 Στο γήπεδο οι δυο ομάδες.

15:37 Ο Ντούσαν Κέρκες έκανε rotation αλλά με μέτρο για τον αγώνα. Από νεαρούς, οι Δημήτρης Αβραάμ και Στυλιανός Παντελή επιλέγηκαν.

15:35 Καλησπέρα σας. Επαναληπτικός που μοιάζει τυπικής διαδικασίας για την ΑΕΛ απέναντι στην Αλκή μετά το 5-1 του πρώτου αγώνα.