Τρισκόφσκι vs Γεωργιανοί

Θα δούμε μια μάχη με…κυπριακό άρωμα

Τα Σκόπια θα είναι ο αντίπαλος της Γεωργίας στον τελικό των μπαράζ του τέταρτου ομίλου μετά την επικράτηση τους επί του Κοσόβου με 2-1. Ο τελικός θα γίνει στη Γεωργία στις 12 Νοεμβρίου.

Ο Ιβάν Τρισκόφσκι αγωνίστηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα αντικαθιστώντας τον Πάντεβ. Ο Νουχίου έπαιξε στο πρώτο 45λεπτο και αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο από τον Ρασάνι.

Έτσι, στις 12 Νοεμβρίου θα δούμε μια μάχη που θα έχει κυπριακό άρωμα καθώς ο Ιβάν Τρισκόφσκι της ΑΕΚ θα τεθεί αντιμέτωπος με τους Γεωργιανούς διεθνείς της Ανόρθωσης με έπαθλο ένα εισιτήριο για τα τελικά του Euro.

ΣΚΟΠΙΑ: Ντιμιτριέβσκι, Ριστόβσκι (88’ Κοσταντίνοβ), Μούσλιου, Αντέμι (80’ Σπιρόβσκι), Βελκόβσκι, Μπεϊτουλάι (51’ Ριστέβσκι), Νικόλοβ, Πάντεβ (80’ Τριτσκόβσκι), Μπάρντι, Νεστορόβσκι (88’ Τραϊκόβσκι), Αλιόσκι

ΚΟΣΣΟΒΟ: Μούριτς, Αλίτι, Χαντεργκιονάι, Ντρέσεβιτς, Βόιοβοντα (64’ Ζέγκροβα), Σάλα (87’ Πακαράδα), Μπερίσα, Τσέλινα (75’ Καστράτι), Κολόλι, Νουχίου (46’ Ρασάνι), Ζένελι