Ξανά με Ντνίπρο η ΑΕΚ!

Και πάλι με τους Ουκρανούς η ομάδα της Λάρνακας

Τον αντίπαλο της για τη φάση των play off των knockout του Κόνφερενς Λιγκ έμαθε η ΑΕΚ που κληρώθηκε για δεύτερη φορά τη φετινή σεζόν με την Ντνίπρο. Υπενθυμίζουμε ότι οι δύο ομάδες διασταύρωσαν τα ξίφη τους στο πλαίσιο των πλέι-οφ του Γιουρόπα Λιγκ, με την ομάδα της Λάρνακας να προκρίνεται με δύο νίκες.

Οι αγώνες είναι διπλοί, με το πρώτο παιχνίδι να διεξάγεται στη Λάρνακα στις 16 Φεβρουαρίου και τον επαναληπτικό να γίνεται στις 23 του ίδιου μήνα.

Υπενθυμίζουμε πως ο κανόνας των εκτός έδρας τερμάτων έχει καταργηθεί, επομένως οι ομάδες που πετυχαίνουν ίδιο αριθμό τερμάτων στα 180 λεπτά θα πηγαίνουν στην παράταση ανεξάρτητα από τον αριθμό των γκολ που έχει σημειώσει κάθε ομάδα εντός και εκτός έδρας. Εάν δεν προκύψει νικητής μετά τα επιπλέον 30 λεπτά της παράτασης, η πρόκριση θα κρίνεται στη διαδικασία των πέναλτι.

Δείτε πως κάλυψε την κλήρωση η ιστοσελίδα μας:

15:20: Λουντογκόρετς-Άντερλεχτ το τελευταίο ζευγάρι.

15:19: Σέριφ-Παρτίζαν.

15:18: Κληρώθηκε με Ντνίπρο!

15:17: Βγήκε το όνομα της ΑΕΚ!

15:17: Μπράγκα-Φιορεντίνα.

15:16: Μπόντο Γκλιμντ-Λεχ Πόζναν.

15:15: Η ΑΕΚ μέχρι στιγμής απέφυγε Γάνδη, Βασιλεία και Κλουζ.

15:14: Λάτσιο-Κλουζ.

15:13: Τραμζοσμπόρ-Βασιλεία.

15:12: Πρώτο ζευγάρι Καραμπάχ-Γάνδη.

15:10: Άρχισε η κλήρωση.

15:07: Στο πλατό τώρα και ο μεταξύ άλλων πρώην άσος της Λίβερπουλ, Βλάντιμιρ Σμάισερ. O Tσέχος είχε σκοράρει στο δραματικό τελικό της Κωνσταντινούπολης το 2005, όταν και στέφθηκε πρωταθλητής Ευρώπης με την αγγλική ομάδα.

15:04: Aντίστροφα μετράμε για την έναρξη της κλήρωσης. Στο πλατό έχει ανέβει ο Τζιόρτζιο Μαρκέτι.

15:02: Οι πρώτοι αγώνες είναι προγραμματισμένοι για τις 16 Φεβρουαρίου, με τους επαναληπτικούς να λαμβάνουν χώρα στις 23 Φεβρουαρίου.

14:59: Οι αγώνες είναι διπλοί, με τις δυνατές ομάδες να αγωνίζονται στον πρώτο αγώνα εκτός έδρας.

14:57: Στην κλήρωση δεν μπορεί να προκύψει ζευγάρι το οποίο θα αποτελείται από δυο ομάδες ίδιας ομοσπονδίας.

14:55: Υπενθυμίζουμε ότι οι δυνατοί τερμάτισαν δεύτεροι στον όμιλο τους στο Κόνφερενς Λιγκ και οι αδύνατοι πήραν την τρίτη θέση στον όμιλο τους στο Γιουρόπα Λιγκ.

14:52: Στην εν λόγω κληρωτίδα θα βρεθούν συνολικά 16 ομάδες, οκτώ οι οποίες θα βρίσκονται στο γκρουπ των δυνατών κι άλλες οκτώ που θα ειναι στο γκρουπ των αδυνάτων.

14:50: Καλησπέρα φίλοι και φίλες, στις 15:00 είναι προγραμματισμένη η κλήρωση για τη φάση των play off των knockout στο Κόνφερενς Λιγκ.

ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ

Να σημειώσουμε πως στην κλήρωση δεν μπορεί να προκύψει ζευγάρι το οποίο θα αποτελείται από δυο ομάδες ίδιας Ομοσπονδίας.

Οι αγώνες είναι διπλοί, με τις δυνατές ομάδες να αγωνίζονται στον πρώτο αγώνα εκτός έδρας. Οι πρώτοι αγώνες είναι προγραμματισμένοι για τις 16 Φεβρουαρίου, με τους επαναληπτικούς να λαμβάνουν χώρα στις 23 Φεβρουαρίου.

Θυμίζουμε πως ο κανόνας των εκτός έδρας τερμάτων έχει καταργηθεί, επομένως οι ομάδες που πετυχαίνουν ίδιο αριθμό τερμάτων στα 180 λεπτά θα πηγαίνουν στην παράταση ανεξάρτητα από τον αριθμό των γκολ που έχει σημειώσει κάθε ομάδα εντός και εκτός έδρας. Εάν δεν προκύψει νικητής μετά τα επιπλέον 30 λεπτά της παράτασης, η πρόκριση θα κρίνεται στη διαδικασία των πέναλτι.