Σούπερ Μόντσα, πάει… τρένο και εκτός έδρας!

Πέρασε και από την έδρα της Μπολόνια (0-1) φτάνοντας τα τρία σερί «διπλά»

Ολοένα και ανεβαίνει η Μόντσα! Η ομάδα του Ραφαέλε Παλαντίνο πέρασε και από την έδρα της Μπολόνια (0-1), φτάνοντας τα τρία σερί «διπλά» και τα οκτώ διαδοχικά παιχνίδια χωρίς ήττα στη Serie A.

Κάπως έτσι, οι νεοφώτιστοι έπιασαν τους «ροσομπλού» στη βαθμολογία, με τις δύο ομάδες να είναι πλέον ισόβαθμες με 29 βαθμούς στην 9η θέση.

Ανώτερη η Μόντσα στο ξεκίνημα του αγώνα, χτύπησε το καμπάνακι στους γηπεδούχους στο 16’ με τον Καπράρι. Η Μπολόνια δεν το… άκουσε και εννιά λεπτά μετά ο Ντονάτι έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, ενώ στο 35’ η ομάδα του Παλαντίνο φώναξε για πέναλτι αλλά διαιτητής και VAR συνέχισαν το ματς με το σκορ να μένει ως έχει μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου.

Ο Ορσολίνι στο 52’ έφτιαξε την πρώτη καλή ευκαιρία της Μπολόνια, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής είκοσι λεπτά αργότερα είχε άλλη μια μεγάλη φάση για να ισοφαρίσει! Οι γηπεδούχοι πίεσαν αρκετά, ανέβασαν τις γραμμές τους αλλά δεν κατάφεραν να αποφύγουν την ήττα και… συγκατοικούν στην 9η θέση με 29 βαθμούς.

Πηγή: sportfm.gr