Serie A: «Γκέλαρε» στο Ούντινε η Αταλάντα

Iσόπαλες 1-1, σε εξ αναβολής ματς για την 10η αγωνιστική...

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το εξ αναβολής παιχνίδι της Ουντινέζε με την Αταλάντα, στην «Ντάτσια Αρένα», στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Serie A. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν... από τα αποδυτήρια καθώς μόλις 23 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του ματς, με την προσωπική ενέργεια και το γκολ του Περέιρα!

Τέρμα το οποίο είναι το γρηγορότερο στην ιστορία της Ουντινέζε, μετά από εκείνο του Ντι Νατάλε στα 22 δευτερόλεπτα τον Νοέμβριο του 2014, κόντρα στην Τζένοα, τότε.

Ωστόσο, οι «μπεργκαμάσκι» ανέλαβαν σταδιακά τα ηνία, έφτιαξαν κι έχασαν ευκαιρίες για την ισοφάριση, με τους Μέλε στο 35’ και Τολόι στο 40’, για να έρθει το 1-1 τελικά, ένα λεπτό πριν την ανάπαυλα, από τον Μουριέλ…

Στην επανάληψη, αντιθέτως, οι αξιόλογες φάσεις έλειψαν, με αποτέλεσμα το 1-1 να διατηρηθεί μέχρι το τελευταίο σφύριγμα, ενώ οι «φριουλιάνι» είδαν το γκολ που πέτυχαν στο 86ο λεπτό να ακυρώνεται για επιθετικό φάουλ του Ζέγκελαρ στον Γκολίνι! Έτσι, η Ουντινέζε έφτασε τους τρεις βαθμούς στα τελευταία επτά ματς την ώρα που η Αταλάντα παρέμεινε αήττητη στο αντίστοιχο διάστημα, αλλά έχασε την ευκαιρία να περάσει μόνη τρίτη στην βαθμολογία.