Σταθερά στην τετράδα η Ρόμα

Σημαντικό διπλό στην έδρα της Βερόνα

Μεγάλο διπλό με 3-1 πήρε η Ρόμα στην έδρα της Βερόνα και βρέθηκε ξανά μόνη στην 4η θέση.

Η Ρόμα μπήκε καλύτερα στο ματς, πίεσε και στο 17ο λεπτό, ο Πελεγκρίνι έδωσε αριστερά στον Κλάιφερτ, που μπήκε στην περιοχή και νίκησε τον Σιλβέστρι σε μοναδικό τετ α τετ για το 1-0. Ωστόσο στο 21’ ο Τζακάνι έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Φαραόνι με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1. Μάλιστα στο 25’ η Βερόνα πέτυχε κι άλλο που ακυρώθηκε και στο 35’ η κεφαλιά του Ραχμάνι, έξυσε το δοκάρι του Λόπεθ ενώ στο 35’ ακυρώθηκε κι άλλο γκολ των γηπεδούχων. Και στο 44’ ο Ντζέκο κέρδισε πέναλτι από τον Γκίντερ και ο Περότι έκανε το 1-2 από τα 11 μέτρα.

Στο 66ο λεπτό μετά από σέντρα του Πελεγκρίνι ο Σμόλινγκ αστόχησε από κοντά με κεφαλιά και στο 76’ το σουτ του Κολάροβ πέρασε λίγο έξω. Και τελικά στο 90+2' η Ρόμα έκρυψε την μπάλα και ο Μχιταριάν από κοντά πλάσαρε για το 3-1 μετά από ασίστ του Περότι.

ΒΕΡΟΝΑ: Σιλβέστρι, Μποκέτι, Φαραόνι, Γκίντερ, Ραχμάνι, Λάζοβιτς, Βέρε (65’ Σαλσίδο), Τζακάνι (80’ Πατσίνι), Πεσίνα (70’ Βελόσο), Αμραμπάτ, ΝτιΚαρμίνε

ΡΟΜΑ: Λόπεθ, Κολάροβ, Σαντόν, Σμόλινγκ, Μαντσίνι, Βερετού, Ουντέρ (67’ Μχιταριάν), Πελεγκρίνι (86’ Φάτσιο), Ντιαβαρά, Ντζέκο, Κλάιφερτ (35’ Περότι).

Πηγή: aek365.gr

ΡΟΜΑ: Τελευταία Ενημέρωση