Μουρίνιο εναντίον Ίντερ!

Με ανατροπή στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας η Ρόμα

Η Ρόμα επικράτησε 3-1 με ανατροπή της Λέτσε, παίρνοντας το εισιτήριο για τους «8» του Coppa Italia όπου ο Ζοσέ Μουρίνιο θα αντιμετωπίσει την Ίντερ.

Καθάρισε τη Λέτσε και έφυγε για οκτάδα η Ρόμα! Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο είδε τους φιλοξενούμενους να «παγώνουν» νωρίς το «Ολίμπικο», αλλά έφτασε στην ανατροπή και προκρίθηκε στους «8» του Coppa Italia όπου θα αντιμετωπίσει την Ίντερ.

Στα αμιγώς αγωνιστικά, ο Καλαμπρέζι άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό από ασίστ του Μπαρέκα και έδωσε το προβάδισμα στην Λέτσε, η οποία αγωνίζεται μια κατηγορία κάτω από τους «τζαλορόσι». Οι γηπεδούχοι βγήκαν μπροστά μετά από αυτό το τέρμα, πίεσαν τους αντιπάλους τους και κατάφεραν να βρουν την ισοφάριση πριν το ημίχρονο με τον προωθημένο Κουμπούλα στο 40’.

Ο Έιμπραχαμ στο 54’ με ωραίο πλασέ έφερε… τούμπα τη Λέτσε και έβαλε σε θέση οδηγού τη Ρόμα, με τον Γκαρτζιούλο να αποβάλλεται με αυστηρή δεύτερη κίτρινη στο 62’, κάνοντας πιο εύκολο το έργο των γηπεδούχων που «καθάρισαν» την πρόκριση με τον Σομουρόντοφ στο 81ο λεπτό (3-1).