Αρνήθηκε να μιλήσει στους δημοσιογράφους ο Μουρίνιο

Μετά την αποβολή του

Με μεγάλη ένταση ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Ρόμα με την Αταλάντα το βράδυ της Κυριακής (1-1). Ο Ζοσέ Μουρίνιο, με αφορμή ένα φάουλ στο Λουκάκου, διαμαρτυρήθηκε έντονα στο διαιτητή και αντίκρισε κόκκινη κάρτα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Μετά τη λήξη της αναμέτρησης ο Πορτογάλος αρνήθηκε να μιλήσει στους δημοσιογράφους, όντας έξαλλος με τις διαιτητικές αποφάσεις. Οι ποδοσφαιριστές της Ρόμα ακολούθησαν το παράδειγμα του προπονητή τους και ως εκ τούτου δεν υπήρξαν δηλώσεις από την πλευρά των γηπεδούχων.

Αυτή ήταν η δεύτερη αποβολή για το Μουρίνιο στη φετινή σεζόν μετά από εκείνη της 22ης Οκτωβρίου. Στην αναμέτρηση με τη Μόντσα ο 60χρονος προπονητής είχε αποβληθεί και πάλι στις καθυστερήσεις, εξαιτίας της απρεπής συμπεριφοράς που επέδειξε προς τον πάγκο της αντίπαλης ομάδας.

Ο προπονητής της Αταλάντα, Tζιαν Πιέρο Γκασπερίνι, από την πλευρά του, σχολίασε την απόφαση του αντιπάλου του στη συνέντευξη Tύπου. «Ο Μουρίνιο αποβάλλεται πολύ συχνά, κάθε δύο- τρία παιχνίδια. Για εμένα, η δουλεία του διαιτητή σε τέτοια παιχνίδια είναι δύσκολη και πιθανόν εμείς να έχουμε περισσότερα παράπονα από τη Ρόμα», τόνισε ο Ιταλός.

Πηγή: sport-fm.gr

ΡΟΜΑ: Τελευταία Ενημέρωση