«Κόλλησε» στην έδρα της Τορίνο και συνεχίζει να προβληματίζει η Ρόμα

Η Ρόμα ισοφαρίστηκε στο 85' για το τελικό 1-1

«Κόλλησε» στην έδρα της Τορίνο και δεν έμεινε με μόλις μία νίκη στις πέντε πρώτες αγωνιστικές της φετινής Serie A η Ρόμα.

Παρότι η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο κατάφερε να προηγηθεί με γκολ του Λουκάκου στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης, ισοφαρίστηκε για το τελικό 1-1 από τον Ντουβάν Ζαπάτα στο 85', μην καταφέρνοντας να δώσει συνέχεια στις νίκες που πανηγύρισε κόντρα σε Έμπολι (7-0) και Σέριφ (2-1).

Η Τορίνο έχασε την πρώτη ευκαιρία του αγώνα στο 5', με τον Πατρίσιο να κάνει εκπληκτική επέμβαση σε κεφαλιά του Ζαπάτα, ενώ οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο, με τη Ρόμα να μην έχει ούτε μία τελική εντός στόχου.

Παρά το δοκάρι του Σεκ στο 52' για την Τορίνο, οι «τζιαλορόσι» παρουσιάστηκαν βελτιωμένοι στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Κριστάντε να έχει και αυτός δοκάρι στο 58', πριν ο Λουκάκου ανοίξει το σκορ στο 68', μετά από... κίνηση πίβοτ και όμορφο τελείωμα. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι βρήκαν την απάντηση στο 85', με τον Ίλιτς να εκτελεί φάουλ και τον Ζαπάτα να πετάγεται στην πορεία της μπάλας, «γράφοντας» το τελικό αποτέλεσμα με δυνατή κεφαλιά.

ΡΟΜΑ: Τελευταία Ενημέρωση