Οι τρύπιες άμυνες ενισχύουν τις προβλέψεις

Κάθε Δευτέρα επωφεληθείτε επιπλέον 20% μπόνους στη κατάθεση σας!

Η 9η αγωνιστική στη Serie A' συνεχίζεται σήμερα Δευτέρα (30/11) με ενδιαφέρον παιχνίδι για τα χαμηλά στρώματα, με την Τορίνο να υποδέχεται τη Σαμπντόρια στο Ολυμπιακό στάδιο.

0145: Torino FC - Sampdoria Genoa 19:30 («Olimpico di Torino»)

Τορίνο: Δεν μπόρεσε να διαχειριστεί το 0-2 του αγώνα απέναντι στην Ίντερ, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 4-2 και να παραμείνει εντός της ζώνης του υποβιβασμού (1-2-5). Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, προηγήθηκε με το γκολ του Ζάζα, ενώ στο 62' ο Ανσάλντι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της Τορίνο. Απ' εκεί και πέρα η Ίντερ πίεσε και μέσα σε ένα εικοσάλεπτο ανέτρεψε τα εις βάρος της δεδομένα σε 3-2 (Σάντσες 64', Λουκάκου 67, 84' πέναλτι), ενώ το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε από τον Μαρτίνες στο 90'. Μεσοβδόμαδα είχε αγώνα για το Coppa Italia και κερδίζοντας με 2-0 την Εντέλα (Ζάζα 28', Μπονατσόλι 30') πήρε το εισιτήριο για τους «16» του θεσμού, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τη Μίλαν στο «Σαν Σίρο».

Αγωνιστικά νέα: Το πιο πιθανό θα χάσει ένα ακόμη αγώνα της ομάδας του λόγω κορωνοϊού ο προπονητής Μάρκο Τζιαμπάολο. Εκτός αποστολής έμειναν οι Ουικάνι (τερματοφύλακας), Βοιβόντα (μπακ), Λούκιτς (μέσος), Μπασέλι (μέσος) και Γκόγιακ (μεσοεπιθετικός). Στα ευχάριστα η επιστροφή Μπελότι, ενώ αγώνα δρόμου για να προλάβει κάνει ο Βέρντι (μεσοεπιθετικός).

Πιθανή ενδεκάδα: Σιρίγκου, Μπρέμερ, Ενκουλού, Λιάνκο, Ανσάλντι, Λινέτι, Ρινκόν, Μεϊτέ, Σίνγκο, Ζάζα, Μπονατσόλι.

Σαμπντόρια: Από δύο σερί ήττες προέρχεται η Σαμπντόρια στη Serie A' και θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα. Στον τελευταίο αγώνα πρωταθλήματος που έδωσε στην έδρα της κόντρα στη Μπολόνια, αν και προηγήθηκε στο 7' με τον Τόρσμπι, η συνέχεια δεν ήταν εξίσου καλή γι' αυτήν. Λίγο πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου ο Ρετζίνι έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του για να ισοφαρίσει για την Μπολόνια. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Μπολόνια έδειξε πως το ήθελε περισσότερο και με γκολ του Ορσολίνι στο 52' γύρισε το παιχνίδι. Την περασμένη Πέμπτη (26/11) αγωνίστηκε για το Coppa Italia κόντρα στη Τζένοα, όπου γνώρισε την ήττα και τον αποκλεισμό. Το σκηνικό το ίδιο, προηγήθηκε στο 18' με τον Βέρε, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο δέχθηκε τρία γκολ σε διάστημα 12 λεπτών και αποκλείστηκε από τη συνέχεια.

Αγωνιστικά νέα: Αποβλήθηκε στον αγώνα με τη Μπολόνια και δεν θα βρίσκεται στον πάγκο ο προπονητής Κλάουντιο Ρανιέρι. Τραυματίας ο Κεϊτά Μπαλντέ (επιθετικός). Επιστρέφουν οι Τονέλι (στόπερ) και Αουτζέλο (μπακ).

Πιθανή ενδεκάδα: Αουντέρο, Μπερεζίνσκι, Γιοσίντα, Τονέλι, Αουτζέλο, Καντρέβα, Έκνταλ, Τόρσμπι, Ντάμσγκααρντ, Βέρε, Κουαλιαρέλα.

Προϊστορία: Την τελευταία δεκαετία, Τορίνο και Σαμπντόρια (με γηπεδούχο την πρώτη), έχουν τεθεί αντιμέτωπες οκτώ φορές στη Serie A'. Τρεις νίκες μετράει η Τορίνο, έναντι δύο της Σαμπντόρια. Επίσης άλλοι τρεις αγώνες έληξαν ισόπαλοι.