Νίκη για την Τορίνο με λάμψη από... Σανάμπρια

Στη 10η θέση με 11 βαθμούς πλέον

Με τον Σανάμπρια να σκοράρει ένα τέρμα και να φτιάχνει άλλο ένα η Τορίνο πήρε τη νίκη 3-2 απέναντι στην Τζένοα στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η Τορίνο πήρε την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερις αγωνιστικές και έτσι βρέθηκε στην 10η θέση με 11 βαθμούς, αφήνοντας την ομάδα της Γένοβας στην προτελευταία θέση με 6 βαθμούς και μόλις μία νίκη μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα.

Ο Σανάμπρια στο 14ο λεπτό έκανε το 1-0, ενώ στο 31ο ήταν ο δημιουργός του τέρματος του Πομπέγκα. Στο 69ο λεπτό η Τζένοα μείωσε σε 2-1 με τον Ντέστρο αλλά στη συνέχεια η Τορίνο σκόραρε και πάλι, στο 77’ με τον Μπρεκάλο, ουσιαστικά «καθαρίζοντας» το ματς. Η Τζένοα μείωσε στο 81ο λεπτό με τον Καϊσέδο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής:

Παρασκευή 22/10
Τορίνο-Τζένοα 3-2 (14’ Σανάμπρια, 31’ Πομπέγκα, 77΄Μπρεκάλο – 69’ Ντέστρο, 81’ Καϊσέδο)
Σαμπντόρια-Σπέτσια 21:45