Tέζαρε τη Νάπολι στο 90'+6' και την κράτησε χωρίς «διπλό» για 3 μήνες!

Η Νάπολι κρατούσε «σφιχτά» το πρώτο της «διπλό» εδώ και 3 μήνες, ωστόσο...

Αδιόρθωτοι οι πρωταθλητές Ιταλίας!

Η Νάπολι ήταν πολύ κοντά στο πρώτο της «διπλό» εδώ και 3 μήνες σε όλες τις διοργανώσεις, ωστόσο χάρη σε ένα γκολ του Ζίτο Λουβούμπο στο 90'+6', η Κάλιαρι κατόρθωσε να πάρει βαθμό (1-1) και κράτησε μακριά από τα ευρωπαϊκά εισιτήρια τους «παρτενοπέι»!

Οι Ναπολιτάνοι έκαναν ακόμη μία κακή εμφάνιση στη φετινή Serie A, ωστόσο κατάφεραν να βρουν ένα σημαντικό γκολ στο 65ο λεπτό, όταν ο Βίκτορ Οσιμέν παρέλαβε την εξαιρετική σέντρα του Τζάκομο Ρασπαντόρι και σκόραρε με κεφαλιά από κοντά για το 0-1 των φιλοξενούμεων.

Αξίζει να σημειωθεί, δε, πως αυτό ήταν το πρώτο γκολ εκτός έδρας για τη Νάπολι μετά από 5 συνεχόμενα ματς μακριά από το «Ντιέγκο Μαραντόνα», στα οποία δεν είχαν καταφέρει να βρουν δίχτυα, κάτι που λέει πολλά για τη φετινή της σεζόν...

Κι ενώ, έστω κι έτσι, έμοιαζε πως η ομάδα του Φραντσέσκο Καλτσόνα θα πάρει τη νίκη, μια αδράνεια στην άμυνα της τη στέρησε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Μετά από γέμισμα απελπισίας του Αλμπέρτο Ντοσένα πίσω από το κέντρο, ο Ζίτο Λουβούμπο βρέθηκε με κάποιο τρόπο μόνος του στην περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-1, με το σύνολο του Κλαούντιο Ρανιέρι να παίρνει έναν κομβικό βαθμό στη μάχη της παραμονής!

ΝΑΠΟΛΙ: Τελευταία Ενημέρωση