Έβγαλε αντίδραση και πλησίασε τετράδα η Νάπολι!

Η ομάδα του Ματσάρι έκανε την ανατροπή στο φινάλε για να βρεθεί στο -1 από την τετράδα

Νάπολι με χαρακτήρα! Η ομάδα του Βάλτερ Ματσάρι βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο από την Βερόνα μέσα στο «Ντιέγκο Μαραντόνα», αλλά κατάφερε να βγάλει αντίδραση και να επικρατήσει με σκορ 2-1.

Δεύτερη νίκη στα τρία τελευταία ματς για τους «παρτενοπέι», που δείχνουν κάπως να συνέρχονται και επιστρέφουν ξανά δυναμικά στη μάχη για το Champions League της νέας σεζόν, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν στη ζώνη του υποβιβασμού και αγνοούν το τρίποντο εδώ και τρία διαδοχικά ματς.

Στα αμιγώς αγωνιστικά, οι γηπεδούχοι είχαν μια φλύαρη κατοχή την οποία δεν μπορούσαν να μετουσιώσουν σε καλές ευκαιρίες. Θα μπορούσαν βέβαια από νωρίς να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα, αλλά ο διαιτητής αρνήθηκε καταφανέστατο πέναλτι πάνω στον Κβαρατσκέλια και το 0-0 παρέμεινε φυσιολογικά στο παιχνίδι ως το ημίχρονο.

Παρόλα αυτά, το δεύτερο μέρος ήταν τελείως διαφορετικό και με καλύτερο ρυθμό. Ο Κόπολα στο 72’ από στατική φάση που εκτέλεσε ο Σούσλοφ, πήδηξε ψηλότερα απ’ όλους και πάγωσε το «Μαραντόνα» ρίχνοντας στα… σχοινιά τους «παρτενοπέι». Ωστόσο, επτά λεπτά αργότερα ο Ενγκόνζ πλήγωσε την πρώην ομάδα του, ισοφαρίζοντας στο σκορ. Η πίεση της Νάπολι ήταν ασφυκτική στο φινάλε και μετουσιώθηκε σε γκολ, αφού ο Κβαρατσκέλια στο 87ο λεπτό με απίθανο πλασέ σκόραρε για την ανατροπή και το 2-1!

ΝΑΠΟΛΙ: Τελευταία Ενημέρωση