Απίθανη Φροζινόνε, ταπείνωσε τη Νάπολι

Επιβλητική πρόκριση για τη Φροζινόνε, που επικράτησε 4-0 της Νάπολι εκτός έδρας και πέρασε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας.

Μία ασύλληπτη συντριβή υπέστη η Νάπολι, που είδε τη Φροζινόνε να περνά με το απίθανο 4-0 από το «Ντιέγκο Μαραντόνα» και να προκρίνεται στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας!

Το ματς δεν είχε σκορ για κάτι παραπάνω από μία ώρα, ωστόσο όταν η ομάδα του Εουσέμπιο Ντι Φραντσέσκο άνοιξε το σκορ με τον Μπαρενετσέα στο 65’, το πράγμα μπήκε σε.. σειρά.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Κάζο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, με τους Τσεντίρα (90+1’ πέν.) και Χαρουί (90+5’) να δίνουν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη-πρόκριση της Φροζινόνε στις καθυστερήσεις.

Οι «παρτενοπέι» διαμαρτυρήθηκαν για ακυρωμένο γκολ στο 0-0, ωστόσο όπως και να ΄χει υπέστησαν έναν ταπεινωτικό αποκλεισμό, που αποτέλεσε τον τρίτο συνεχόμενο στους «16» του Coppa Italia.

Όσο για τη Φροζινόνε, περιμένει να μάθει αντίπαλο στην οκτάδα από το ζευγάρι της Γιουβέντους με τη Σαλερνιτάνα.