Δεν έχει πάτο το βαρέλι για τη Μίλαν!

Εντός έδρας ήττα με 3-1 γνώρισαν οι «ροσονέρι» από τη Φιορεντίνα

Από το κακό στο χειρότερο πηγαίνει η Μίλαν και ήδη η καρέκλα του Μάρκο Τζιαμπάολο ξεκίνησε να τρίζει. Οι «ροσονέρι» έχασαν μέσα στο Μιλάνο από τη Φιορεντίνα με 3-1 και μετρούν πλέον τρεις διαδοχικές ήττες!

Στο 11’ ο Ντοναρούμα είπε όχι σε σουτ του Ριμπερί, ενώ στο επόμενο λεπτό μετά από λάθος του Τσαλχάνογλου, ο Ριμπερί πήρε κι έκανε το σουτ αλλά ο Ντοναρούμα έσωσε και πάλι. Ωστόσο στο μερικά δευτερόλεπτα αργότερα, ο Μπενασέρ έκανε πέναλτι στον Κιέζα και ο Πουλγκάρ από την άσπρη βούλα έγραψε το 0-1.

Στο 24’ ο Ντραγκόβσκι έσωσε μετά από σουτ του Σούσο και στο 28’ ακυρώθηκε γκολ του Καστροβίλι ενώ στο 37’ Οι Κιέζα και Λιρόλα άλλαξαν όμορφα αλλά ο Ιταλός αστόχησε από καλή θέση.

Το ματς στράβωσε κι άλλο για τη Μίλαν στο 55ο λεπτό καθώς αποβλήθηκε ο Μουζάκιο για εν ψυχρώ κλωτσιά στον Ριμπερί και στο 58’ ο Ντοναρούμα έσωσε μετά από σουτ του Πουλγκάρ. Και στο 66’ ο Τσαλχάνογλου έχασε στο κέντρο, ο Κιέζα από δεξιά έκανε το γύρισμα και ο Ντοναρούμα έδιωξε πάνω στον Καστροβίλι που από κοντά πλάσαρε για το 0-2. Μάλιστα στο 69’ οι «βιόλα» κέρδισαν και πέναλτι αλλά ο Κιέζα νικήθηκε από τον Ντοναρούμα.

Ωστόσο στο 78’, οι «βιόλα» έβγαλαν φοβερή αντεπίθεση, ο Κιέζα έδωσε στον Ριμπερί που άδειασε δύο αμυντικούς και πλάσαρε για το 0-3. Η Μίλαν πέτυχε το γκολ της τιμής στο 79’ και μάλιστα απίθανο γκολ. Ο Λεάο πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του με απίθανες ντρίπλες και πλάσαρε από κοντά για το 1-3.

Στο 90ο λεπτό ο Ντοναρούμα έκανε τραγικό λάθος αλλά ο Γκεζάλ πλάσαρε άστοχα.

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Μουζάκιο, Ρομανιόλι, Ερναντές, Καλάμπρια, Κεσί (46’ Κρούνιτς), Τσαλχάνογλου, Μπενασέρ, Σούσο (79’ Καστιγιέχο), Λεάο, Πιόντεκ (58’ Ντουάρτε)

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Ντραγκόβσκι, Μιλένκοβιτς, Λιρόλα, Κάσερες, Πετσέγια, Νταλμπέρ, Ριμπερί (89' Γκεζάλ), Μπαντέλι, Πουλγκάρ, Κιέζα (84’ Μπόατενγκ), Καστροβίλι (78’ Μπενάσι)

Πηγή: aek365.gr