Την… χάλασε στη Λάτσιο η Τορίνο

Η Τορίνο χάρη σε γκολ του Ίλιτς, πέρασε από το «Ολίμπικο» επικρατώντας 1-0

Την έκανε στη Λάτσιο η Τορίνο! Η ομάδα του Ιβάν Γιούριτς επικράτησε 1-0 των «μπιανκοσελέστι» στο «Ολίμπικο» και δεν τους επέτρεψε να ξεφύγουν στη δεύτερη θέση, αλλά και να πλησιάσουν το εισιτήριο για τους ομίλους του Champions League της νέας σεζόν.

Η Λάτσιο μπήκε φουριόζα στο ματς και πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό του αγώνα άγγιξε το προβάδισμα με τον Τζακάνι, ενώ στο 13’ φώναξε για πέναλτι σε πέσιμο του Χισάι στην περιοχή. Επτά λεπτά αργότερα η «γκρανάτα» απείλησε με τον Ράντονιτς, με τον ρυθμό να πέφτει στη συνέχεια. Κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι, χτυπώντας με τον Ίλιτς στο 43’ για το 1-0.

Ο Ράντονιτς αποτελούσε διαρκή πηγή κινδύνων προς την εστία των γηπεδούχων, με τη Λάτσιο να ανεβαίνει στο γήπεδο αλλά να μην μπορεί να φτιάξει κλασικές φάσεις προς την εστία του Βάνια Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς. Λίγο έλειψε δε οι Σανάμπρια και Μπουοντζόρνο στο φινάλε να βρουν ξανά δίχτυα για την Τορίνο, αλλά δεν το κατάφεραν. Παρόλα αυτά, η «γκρανάτα» πήρε μια σπουδαία νίκη και έκοψε τη φόρα της Λάτσιο.

Πηγή: sportfm.gr