Ξέρανε την Ίντερ ο Βλάοβιτς(vid)

Την... πάτησε η Ίντερ!

Παρότι οι «νερατζούρι» κρατούσαν σφιχτά στα χέρια τους μια μεγάλη νίκη μέσα στο «Αρτέμιο Φράνκι», ήρθε ο Βλάοβιτς στο 90’+3’ να τους... ξεράνει! Με τρομερό σουτ, ο 19χρονος Σέρβος επιθετικός που είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς μισή ώρα νωρίτερα «σόκαρε» την ομάδα του Αντόνιο Κόντε και έκανε το δώρο στην Γιουβέντους, με την Φιορεντίνα να «τσιμπάει» τον βαθμό στο φινάλε (1-1).

Η Ίντερ εμφανίστηκε ξανά σοβαρή, πάντως, στο ματς, μερικές ημέρες μετά την «αυτοκτονία» και τον αποκλεισμό από το Champions League. «Χτύπησε» στο ξεκίνημα του αγώνα και στο 8ο λεπτό, με τον Μπόρχα Βαλέρο να κάνει εξαιρετική κίνηση και ωραίο τελείωμα για το 1-0. Ένα γκολ που δεν ήταν δυνατόν να πανηγυρίσει καθώς έχει αγαπήσει την Φιορεντίνα και αγαπηθεί από τον κόσμο όσο λίγοι.

Ωστόσο, οι συμπαίκτες του δεν κατάφεραν να... πανηγυρίσουν τη νίκη καθώς είχαν τραγική αντίδραση σε αντεπίθεση της Φιορεντίνα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Βλάοβιτς να γίνεται κάτοχος της μπάλας στο κέντρο και να κάνει κούρσα πενήντα μέτρων, τελειώνοντας τη φάση με υπέροχο σουτ και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.