Πρεμιέρα με νίκη-θρίλερ στο τελευταίο δευτερόλεπτο για την Ίντερ!

Οι «νερατζούρι» επικράτησαν με 2-1 με buzzer-beater του Ντάμφρις

Ένα... buzzer-beater του Ντάμφρις στο 95ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων της εκτός έδρας αναμέτρησης με τη Λέτσε, χρειάστηκε η Ίντερ για να ξεκινήσει νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στη φετινή Serie A!

Οι «νερατζούρι» προηγήθηκαν στο 2ο κιόλας λεπτό με τον Λουκάκου, αλλά ισοφαρίστηκαν στο 48' και έπρεπε να περιμένουν μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο του ματς για να πανηγυρίσουν τη νίκη με 2-1, χάρη στο νικητήριο γκολ του Ντάμφρις!

Ο Λουκάκου χρειάστηκε μόλις μερικά δευτερόλεπτα για να βρει δίχτυα στην επιστροφή του και να δώσει το προβάδισμα στην Ίντερ με κοντινή κεφαλιά. Οι «νερατζούρι» εκμεταλλεύτηκαν το ιδανικό τους ξεκίνημα και κυριάρχησαν, χωρίς όμως να βρίσκουν δεύτερο γκολ.

Αυτό τους κόστισε στο 48', όταν μετά από αντεπίθεση ο Σισάι σκόραρε με όμορφο τελείωμα για το 1-1! Μάλιστα, λίγα λεπτά αργότερα η Λέτσε παραλίγο να πάρει και το προβάδισμα, αλλά ο Χαντάνοβιτς απέκρουσε εντυπωσιακά το φάουλ-βολίδα του Μπίστροβιτς.

Τελικά, μετά από ασφυκτική πίεση και χαμένες ευκαιρίες, η Ίντερ κατάφερε να βρει το νηκιτήριο γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Ντιμάρκο εκτέλεσε κόρνερ, ο Λαουτάρο πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Ντάμφρις πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι, σπρώχνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-2!