Έχασε έδαφος στο Τορίνο, αλλά γλίτωσε τα... χειρότερα η Ίντερ!

Ο Σάντσες σκόραρε στο… 93’, σώζοντας έστω τον βαθμό για την Ίντερ απέναντι στην Τορίνο

Και… πάλι καλά λέει η Ίντερ, που κατάφερε να φύγει με το Τορίνο με τον ένα πόντο, χάρη στο τέρμα του Αλέξις Σάντσες στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και το τελικό 1-1 απέναντι στην ομώνυμη ομάδα, στο τελευταίο χρονικά ματς για την 29η αγωνιστική της φετινής Serie A.

Η «γκρανάτα» πήρε το προβάδισμα νωρίς στην αναμέτρηση, με την κοντινή προβολή του Μπρένερ μετά από εκτέλεση κόρνερ στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ακολούθησαν εκατέρωθεν χαμένες ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες, με την Τορίνο να βλέπει τον Μπελότι να αστοχεί δις, αλλά και τους Χαντάνοβιτς-Γκόζενς να μην επιτρέπουν το υπέρ της 2-0.

Παράλληλα, οι «νερατζούρι» είχαν κι αυτοί τις ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν, κυρίως με τον Τζέκο, ενώ ο Λαουτάρο Μαρτίνες στο πρώτο ημίχρονο και ο Ντιμάρκο στην επανάληψη, επίσης δεν μπόρεσαν να ισοφαρίσουν.

Κι ενώ όλα έδειχναν ότι η Τορίνο θα έφτανε στην πρώτη της νίκη μετά από ένα στείρο σερί έξι διαδοχικών αγωνιστικών, ήρθε το χτύπημα του Σάντσες στις καθυστερήσεις, μετά από ωραίο γύρισμα-ασίστ του Τζέκο, για να διαμορφώσει το τελικό 1-1.

Αποτέλεσμα με το οποίο η ομάδα του Σιμόνε Ιντσάγκι έμεινε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, έχοντας πέντε βαθμούς απόσταση από την κορυφή αλλά και ματς λιγότερο από την πρωτοπόρο Μίλαν.