Έστειλε σπίτι τη Γιουβέντους και πάει για το back to back στο Κύπελλο η Ίντερ!

Κέρδισε με 1-0 τη Γιουβέντους και πέρασε στον τελικό του Κυπέλου

Ένα και να καίει για την Ίντερ που κέρδισε με 1-0 τη Γιουβέντους και βρέθηκε στον τελικό του Κυπέλλου με συνολικό σκορ 2-1.

Στο 3’ ο Ντζέκο έχασε σημαντική ευκαιρία από κοντά και στο 15ο λεπτό ο Μπαρέλα πέρασε μαγική κάθετη στον Ντιμάρκο που πλάσαρε από κοντά για το 1-0. Στο 21ο λεπτό το σουτ του Λαουτάρο πέρασε ελάχιστα έξω και στο 34’ την ίδια τύχη είχε και το σουτ του Κόστιτς.

Στο 50ο λεπτό ο Ονάνα πρόλαβε τον Λοκατέλι ενώ στο 52’ ακυρώθηκε το γκολ του Ντζέκο και στο 73’ ο Περίν έσωσε εντυπωσιακά μετά από σουτάρα του Μχιταριάν.

ΙΝΤΕΡ: Ονάνα, Νταρμιάν, Ατσέρμπι, Ντάμφρις, Μπαζτόνι, Μπαρέλα (68’ Μπρόζοβιτς), Τσαλχάνογλου (82’ Γκαλιαρντίνι), Μχιταριάν, Ντιμάρκο (78’ Γκοζενς), Λαουτάρο Μαρτίνες (78’ Κορές), Ντζέκο (68’ Λουκάκου).

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Περίν, Μπρέμερ, Σάντρο, Μπονούτσι (68’ Ντανίλο), Μιρέτι (79’ Πογκμπά), Κόστιτς (46’ Μίλικ), Λοκατέλι (63’ Παρέδες), Ραμπιό, Ντε Σίλιο, Ντι Μαρία, Κιέζα.