Τούμπα.... και χωρίς Ρονάλντο! (vid)

Πέρασε από την έδρα της Αταλάντα με ανατροπή η Γιουβέντους

Τι κι αν απουσίαζε ο Κριστιάνο Ρονάλντο. Η Γιουβέντους βρήκε τον τρόπο και έφυγε νικήτρια από την έδρα της Αταλάντα επικρατώντας με 3-1.

Η Αταλάντα πατούσε καλύτερα στα πρώτα λεπτά και στο 16’ κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Κεντίρα αλλά ο Μπάροου εκτέλεσε άστοχα και σπατάλησε σπουδαία ευκαιρία για την ομάδα του.

Στο 23ο λεπτό ο Πάσαλιτς πήρε την κεφαλιά αλλά ο Σέζνι έσωσε εντυπωσιακά, ενώ στο 25’ ο Ντε Σίλιο έσωσε με προβολή μετά από σουτ του Χάτεμπουρ και στο 56’ ο Μπάροου σέντραρε από δεξιά και ο Γκόζενς με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έκανε το 1-0.

Η Γιουβέντους δεν έδειχνε πως μπορούσε να πάρει κάτι από αυτό το ματς αλλά στο 74’ μετά από αλλεπάλληλες κόντρες, η μπάλα στρώθηκε στον Ιγκουαΐν που από το πέναλτι γύρισε και πλάσαρε για το 1-1.

Και μάλιστα στο 82’ η Γιουβέντους αναπτύχτηκε ιδανικά, ο Κουαδράδο από δεξιά έκανε το γύρισμα και ο Ιγκουαΐν πλάσαρε από κοντά για το 1-2. Και στο 90+2’ ο Ντιμπάλα με όμορφο συρτό σουτ από το ύψος της περιοχής διαμόρφωσε το 1-3.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Γκολίνι, Γκόζενς (71’ Καστάιν), Χάτεμπουρ, Ντζιμσίτι, Τολόι, Παλομίνο, Γκόμες, Ντε Ρόουν, Φρόιλερ (86’ Τραορέ), Μπάροου (57’ Μουριέλ), Πάσαλιτς

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Σέζνι, Ντε Σίλιο, Μπονούτσι, Κουαδράδο, Ντε Λιχτ, Μπεντανκούρ (58’ Ντάγκλας Κόστα), Πιάνιτς, Κεντίρα (70’ Τσαν), Ντιμπάλα, Μπερναρντέσκι (26’ Ράμσεϊ), Ιγκουαΐν.