Το έφερε τούμπα δις και πήρε το ντέρμπι η Γιουβέντους!

H Γιουβέντους έβγαλε τρομερή ενέργεια και με σούπερ ανατροπή πήρε το μεγάλο Derby della Mole, επικρατώντας 4-2 της Τορίνο

Κουμάντο στο Τορίνο κάνει η Γιουβέντους!

Σε ένα χορταστικό και εντυπωσιακό Derby della Mole στο «Juventus Stadium», οι «μπιανκονέρι» επικράτησαν με το εντυπωσιακό 4-2 της Τορίνο, παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 24ης αγωνιστικής της Serie A!

Παρά το γεγονός πως η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι βρέθηκε δις πίσω στο σκορ, όχι μόνο κατάφερε να φέρει τούμπα το ματς, αλλά το έκανε και με στιλ, πανηγυρίζοντας έτσι τη 18η συνεχόμενη νίκη της επί της «γκρανάτα» σε όλες τις διοργανώσεις!

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με κοντινή προβολή του... ξεχασμένου Καραμό, «παγώνοντας» τους φίλους της Γιούβε. Ένα τέταρτο αργότερα όμως, οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα με ωραίο διαγώνιο σουτ του Κουαρδάδο στην κίνηση για το 1-1.

Δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 45', η Τορίνο πήρε εκ νέου κεφάλι στο σκορ με πανέξυπνο τσίμπημα του Σανάμπρια (43') έπειτα από ωραία μπαλιά-ξυράφι του Ίλιτς. Η χαρά της όμως δεν κράτησε για πολύ, καθώς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Ντανίλο με δυνατή κεφαλιά έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το εντυπωσιακό 2-2!

Στην επανάληψη, η Γιουβέντους ανέβασε στροφές, φτάνοντας έτσι στην ολική ανατροπή με σκορ 4-2, χάρη στα τέρματα των Μπρέμερ (71') και Ραμπιό (82'). Παράλληλα, την πρώτη του επίσημη συμμετοχή στη φετινή σεζόν με τη φανέλα της «Μεγάλης Κυρίας» πραγματοποίησε και ο Πολ Πογκμπά, ο οποίος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 69ο λεπτό.