Πέρασε από τη Βερόνα και πάτησε τετράδα η Γιουβέντους! (vid)

Με γκολ του Κεν στο 60ο λεπτό επικράτησε 1-0 της Βερόνα εκτός έδρας

Η ανοδική πορεία της Γιουβέντους συνεχίζεται! Οι «μπιανκονέρι» επιβλήθηκαν 1-0 της Βερόνα εκτός έδρας και έφτασαν τις πέντε συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα, καταφέρνοντας έτσι να ανέβει στην 3η θέση της βαθμολογίας της Serie A.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο 60ο λεπτό, με τον Κεν να σκοράρει με σουτ και... μπόλικη δόση τύχης. Οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι στα τελευταία λεπτά για κλοτσιά του Μπονούτσι αλλά το VAR απεφάνθη ότι δεν υπήρχε κάτι, με τη Γιούβε να ολοκληρώνει το ματς με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κουαδράδο στο 90+2’.

Αυτή ήταν η ένατη συνεχόμενη ήττα για τους γηπεδούχους, που παραμένουν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και στο -5 από τη σωτηρία.