Νέο στραβοπάτημα για τη Γιουβέντους

Έχασε την ευκαιρία να ανέβει στη δεύτερη θέση

Χωρίς νίκη για 4ο σερί ματς έμεινε η Γιουβέντους που κόλλησε στο 1-1 στην έδρα της Μπολόνια και βρίσκεται στο +3 από Ρόμα, Ίντερ και Μίλαν.

Στο 9ο μόλις λεπτό η Μπολόνια κέρδισε πέναλτι και ο Ορζολίνι το εκτέλεσε εύστοχα για το 1-0. Στο 19’ το σουτ του Κιέζα σταμάτησε στον Πος ενώ στο 25’ ο Σκορούπσκι έσωσε μετά από σουτ ου Μίιλκ και στο 27’ είπε όχι και σε σουτ του Φατζιόλι.

Στο 31ο λεπτό ο Μίλικ κέρδισε πέναλτι από τον Λουκουμί, το εκτέλεσε ο ίδιος αλλά ο Σκορούπσκι απέκρουσε και στο 35’ ο Λουκουμί πρόλαβε σωτήρια τον Φατζιόλι. Στο 38’ ο Σέζνι έδιωξε δύσκολα το σουτ του Μπάροου ενώ στο 44’ ο Λοκατέλι έχασε απίθανη ευκαιρία και στο 45+1’ ο Σέζνι νίκησε εις διπλούν τον Μπάροου.

Στο 49’ και στο 60’ η Μπολόνια απείλησε με τους Μπάροου και Φέργκιουσον ενώ στο 56’ το σουτ του Ορζολίνι πέρασε μόλις έξω. Τελικά στο 60ο λεπτό ο Μίλικ με γυριστό από το πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1 ενώ στο 63’ το σουτ του Ίλινγκ έφυγε λίγο έξω όπως κι εκείνο του Πος στο 66’.

Στο 74ο λεπτό ο Τσίρκτσε σπατάλησε μεγάλη ευκαιρία και στο 75’ νικήθηκε και από τον Σέζνι ενώ στο 84’ ο Αεμπίσερ πλάσαρε άστοχα από κοντά. Στο 86ο λεπτό ο Σουλέ έχασε το άχαστο σε κενό τέρμα και στο 90+1’ ο Σέζνι νίκησε τον Καμπιάσο με τα πόδια.

Πηγή: aek365.org

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Τελευταία Ενημέρωση