Η Γιουβέντους έχει σφυγμό!

Με ένα γκολ του Βλάχοβιτς στο 75', η Γιουβέντους πήρε το ντέρμπι της πόλης με την Τόρινο (0-1)

«Παρούσα» φώναξε η Γιουβέντους!

Οι «μπιανκονέρι» άφησαν πίσω τους την ήττα από την Μίλαν, αλλά και τη «σφαλιάρα» μεσοβδόμαδα στη Χάιφα (και το… μάντρωμα σε ξενοδοχείο), και με ένα γκολ του Βλάχοβιτς στο 75' πήραν το ντέρμπι της πόλης με την Τόρινο (0-1) και την πρώτη τους νίκη από τον περασμένο Απρίλιο εκτός έδρας!

Ο σκόρερ, μάλιστα, διατήρησε ένα αδιανόητο σερί 41 αγώνων της Γιουβέντους με γκολ στο Derby della Mole!

Ένας άλλος Σέρβος, πάντως, ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης μέχρι το 75'. Ο λόγος για τον Βάνια Μιλίνκοβιτς Σάβιτς, τον γκολκίπερ των γηπεδούχων, που έκανε τριπλή επέμβαση στο 1ο ημίχρονο (η πρώτη σε τετ-α-τετ με τον Βλάχοβιτς) και στο δεύτερο 45λεπτο συνέχισε στο ίδιο μοτίβο, βγάζοντας ό,τι πήγαινε προς την εστία του!

Από την άλλη, και ο Σέζνι είπε «όχι» σε δύο καλές στιγμές της Τορίνο, για να έρθει, τελικά, ο Βλάχοβιτς, στο 75', να λυτρώσει τη Γιουβέντους! Έπειτα από κόρνερ, ο υψηλόσωμος φορ έκανε την προβολή στο δεύτερο δοκάρι και σημείωσε το μοναδικό τέρμα του αγώνα.