Γιουβέντους: Ανανεώνει ως το 2025 ο Ντιμπάλα

Ο Αργεντινός φέρεται να έχει αποδεχτεί την πρόταση

Με το δεξί μπήκε στην φάση των ομίλων του Champions League η Γιουβέντους, η οποία επικράτησε με 3-0 εκτός έδρας της Μάλμε, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική και με τον τρόπο αυτό έβαλε τέλος στο σερί των αρνητικών αποτελεσμάτων που είχε στην Serie A.

Μεγάλος πρωταγωνιστής των «μπιανκονέρι» στο παιχνίδι απέναντι στους Σκανδιναβούς ήταν ο Πάουλο Ντιμπάλα, ο οποίος πέτυχε το δεύτερο γκολ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και με τον τρόπο αυτό «κλείδωσε» τη νίκη για την ομάδα του Τορίνο.

Σύμφωνα ιταλικά ΜΜΕ, ο Αργεντινός διεθνής επιθετικός φέρεται να έχει αποδεχτεί την πρόταση της Γιουβέντους, για την επέκταση του συμβολαίου του μέχρι το 2025, έπειτα από πολύμηνη διαπραγμάτευση που είχε προηγηθεί.

Έπειτα από την εξέλιξη αυτή, ο 24χρονος επιθετικός αναμένεται να έχει νέα συνάντηση, με την διοίκηση της ομάδας του Τορίνο προκειμένου να διευθετηθούν και οι τελευταίες λεπτομέρειες της συμφωνίας τους.