Έχουν το γκολ και οι δυο τους

REFER A FRIEND: Προτείνετε ένα φίλο σας και πάρτε μέχρι και €150 μπόνους!

Mετά τη νίκη επί της Φιορεντίνα, η Μπενεβέντο υποδέχεται τη Γιουβέντους στο «Ciro Vigorito» και θέλει να συνεχίσει με θετικό αποτέλεσμα τη φετινή της πολύ καλή πορεία. Αντίθετα, η «Γηραιά Κυρία» δεν έχει την πολυτέλεια του λάθους, αφού η Μίλαν την οποία καταδιώκει βρίσκεται στο +4.

0319: Benevento Calcio - Juventus Turin 19:00 («Ciro Vigorito»)

Μπενεβέντο: Την έχει ωφελήσει το διάστημα της διακοπής, αφού επέστρεψε στη δράση με νίκη σε βάρος της Φιορεντίνα με 1-0 μέσα στο «Artemio Franchi». Κάνοντας το τέλειο παιχνίδι, βρήκε το καθοριστικό τέρμα στο 52' της αναμέτρησης με τον Ιμπρότα και πήρε μια πανάξια νίκη, η οποία την ανέβασε στη 14η θέση με 9 βαθμούς, 4 βαθμούς μακριά από την επικίνδυνη ζώνη. Αυτή ήταν η τρίτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα για την ομάδα του Φιλίπο Ιντζάγκι και ο μέχρι στιγμής απολογισμός (3-0-5) της κρίνεται ως πολύ ικανοποιητικός.

Αγωνιστικά νέα: Εκτός για τον αγώνα με τη Γιουβέντους έχουν τεθεί οι αμυντικοί Βόλτα και Τούια αλλά και οι μέσοι Βιόλα και Νταμπό.

Πιθανή ενδεκάδα: Μοντιπό, Μπάρμπα, Καλντιρόλα, Γκλικ, Λετίτζια, Χέτεμαϊ, Σκιατταρέλα, Ιονίτα, Ρ. Ινσίνιε, Ιμπρότα, Μονσίνι.

Γιουβέντους: Με χρυσό σκόρερ τον Αλβάρο Μοράτα στο 92' πήρε το τρίποντο, αποφεύγοντας τη γκέλα στο παιχνίδι με τη Φερεντσβάρος την περασμένη Τρίτη (24/11) για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Οι Ούγγροι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν με τον Ουζούνι στο 19', ωστόσο η απάντηση της Γιούβε ήρθε 10 λεπτά πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου με τον Ρονάλντο (35'). Στην επανάληψη η ομάδα του Αντρέα Πίρλο άσκησε ασφυκτική πίεση ψάχνοντας για το δεύτερο γκολ, το οποίο τελικά ήρθε στις καθυστερήσεις, δίνοντας στη «Γηραιά Κυρία» την τρίτη νίκη στο θεσμό. Λίγες μέρες νωρίτερα κέρδισε εύκολα την Κάλιαρι με 2-0, χάρη στα δύο τέρματα του Κριστιάνο Ρονάλντο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου (38', 42'), συνεχίζοντας να καταδιώκει κατά σειρά Μίλαν, Σασουόλο και Ρόμα.

Αγωνιστικά νέα: Έμειναν εκτός οι στόπερ Κιελίνι, Μπονούτσι και Ντεμιράλ.

Πιθανή ενδεκάδα: Σέζνι, Κουδράδο, Ντανίλο, Ντε Λιχτ, Άλεξ Σάντρο, Κιέζα, Ράμσεϊ, Ραμπιό, Κουλουσέφσκι, Ντιμπαλά, Ρονάλντο.

Προϊστορία: Ακόμη μία φορά τέθηκαν αντιμέτωπες στη Serie A' Μπενεβέντο και Γιουβέντους, με την «Γηραιά Κυρία» να παίρνει τη νίκη.
07.04.18 Serie A' Μπενεβέντο Γιουβέντους 2 : 4

Εκτίμηση: Κάποια κούραση ενδέχεται να την βγάλει η Γιούβε από το παιχνίδι του Τσάμπιονς Λιγκ. Θεωρούμε ότι ένα γκολ η επικίνδυνη μεσοεπιθετικά Μπενεβέντο μπορεί να το πετύχει και να επαληθευτεί το αμφίσκορο (1.80 στη Meridianbet).