Επέστρεψε ορεξάτη η «Μεγάλη Κυρία» (vid)

Η Γιουβέντους ξεκίνησε ιδανικά τη νέα σεζόν, καθώς κέρδισε με 3-0 τη Σασουόλο

Έτοιμη να επιστρέψει στην κορυφή μετά από δύο χρόνια έδειξε η Γιουβέντους, η οποία έπαιξε όμορφο ποδόσφαιρο στην πρεμιέρα της και κέρδισε με 3-0 τη Σασουόλο.

Στο 5ο λεπτό, ο Σάντρο έβγαλε τη σέντρα από αριστερά και ο Βλάχοβιτς πήρε τη κεφαλιά αλλά αστόχησε ενώ στο 19’ ο Περίν έσωσε μετά από σουτ του Μπεράρντι. Η Σασουόλο απείλησε και στο 21’ με τον Ντεφρέλ ενώ στο επόμενο λεπτό, ο Γάλλος προσπάθησε να νικήσει τον Περίν από μακριά, αλλά ο γκολκίπερ της Γιουβέντους, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια. Τελικά στο 26ο λεπτό μετά από σέντρα του Σάντρο από αριστερά, ο Ντι Μαρία έπιασε φοβερό σκαστό σουτ στην κίνηση στο πίσω δοκάρι, κι έγραψε το 1-0.

Στο 28’ ο Βλάχοβιτς απείλησε ξανά και στο 30’ ο Περίν είπε όχι σε μακρινό σουτ του Αϊχάν ενώ στο 35’ ο Σέρβος φορ της «Μεγάλης Κυρίας» αστόχησε μέσα από την περιοχή μετά από γύρισμα του Ντανίλο.

Στο 38ο λεπτό ο Κονσίλι έβγαλε σε κόρνερ το σουτ του Κουαδράδο και στο 40’ ο Βλάχοβιτς κέρδισε πέναλτι από τον Φεράρι και ο ίδιος έκανε το 2-0 από τα 11 μέτρα. Στο 45+1’ ο Περίν έβγαλε το συρτό σουτ του Μπεράρντι και.

Στο 46’ ο Περίν είπε όχι σε σουτ του Ενρίκε και στο 50’ ο Ντι Μαρία αστόχησε για λίγο αλλά στο 51’ μετά από λάθος στην άμυνα της Σασουόλο, ο Ντι Μαρία έστρωσε στον Βλάχοβιτς που από κοντά πλάσαρε για το 3-0.

Στο 56’ ο Ντανίλο πρόλαβε σωτήρια τον Φρατέζι και στο ίδιο λεπτό η κεφαλιά του Μπρέμερ έφυγε έξω ενώ στο 75’ ο Περίν σταμάτησε και τον Πιναμόντι. Στο 87’ ο Αϊχάν έσωσε μετά από πλασέ του Βλάχοβιτς και στο 88’ το σουτ του Σούλε πέρασε μόλις έξω.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Περίν, Μπονούτσι, Ντανίλο, Σάντρο (61’ Κόστιτς), Μπρέμερ, Κουαδράδο (61’ Ντε Σίλιο), Ζακάρια, Λοκατέλι (76’ Ροβέλα), Ντι Μαρία (66’ Μιρέτι), ΜακΚένι (76’ Σουλέ), Βλαχοβιτς

ΣΑΣΟΥΟΛΟ: Κονσίλι, Κυριακόπουλος (61’ Πιναμόντι), Αϊχάν, Φεράρι, Μίλντιρ (7’ Τόλιαν), Ματέους Ενρίκε, Φρατέζι (81’ Κόνραντσεν), Θόρστβεντ (81’ Αραουί), Ντεφρέλ (46’ Ραζπαντόρι), Μπεράρντι

Πηγή: aek365.org

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Τελευταία Ενημέρωση