Δεν μπορεί χωρίς Κριστιάνο η Γιουβέντους!

Πέταξε βαθμούς...

Λείπει ο Κριστιάνο Ρονάλντο, χορεύει η... Μπενεβέντο!

Ο Αντρέα Πίρλο αποφάσισε να αφήσει εκτός τον Πορτογάλο σούπερ σταρ για λόγους ξεκούρασης και η Γιουβέντους γκέλαρε ξανά, μένοντας στο 1-1 στην έδρα της Μπενεβέντο! Πλήγωσε την πρώην ομάδα του ο Πίπο Ιντσάγκι, που διάβασε τον άλλοτε συμπαίκτη του Αντρέα Πίρλο και εγκλωβισε την ομάδα του.

Η Γιουβέντους μπήκε καλύτερα στο ματς και με ωραίο διαγώνιο σουτ του Μοράτα άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης, με τους παίκτες της να προσπαθούν να διατηρήσουν το σκορ μέχρι το ημίχρονο αλλά να την... πατάνε στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο πρωθημένος στην αντίπαλη περιοχή Λετίτισα ισοφάρισε με σουτ στην κίνηση, μετά από κακό διώξιμο της άμυνας της Γιουβέντους, αφιερώνοντας παράλληλα το τέρμα του στον Ντιέγκο Μαραντόνα (ο οποίος τιμήθηκε με ενός λεπτού σιγή με τη συμπλήρωση 10 λεπτών αγώνα).

Το ματς στην επανάληψη έγινε... ροντέο, η Μπενεβέντο απειλούσε στην κόντρα-επίθεση αλλά δεν είχε καλές επιλογές στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου, με την Γιουβέντους να ανεβάζει την πίεσή της αλλά να μην καταφέρνει να βρει το γκολ της νίκης. Σαν να μην έφτανε αυτό, ο Μοράτα είδε την κόκκινη κάρτα μετά το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή και η Γιουβέντους θα στερηθεί τις υπηρεσίες του τουλάχιστον για το επόμενο παιχνίδι!