«Βυθίστηκε» στη Βενετία η Γιουβέντους (vid)

Απομακρύνεται και άλλο η τετράδα για την ομάδα του Αλέγκρι

Η Γιουβέντους είχε την ευκαιρία έστω και με ματς περισσότερο να μειώσει τη διαφορά από την τετράδα, αλλά η Βενέτσια της έστησε μπλόκο (1-1).

«Βυθίστηκε» στη Βενετία η Γιουβέντους! Η ομάδα του Μαξ Αλέγκρι είχε την ευκαιρία έστω και με ματς περισσότερο να μειώσει τη διαφορά από την τετράδα, περιμένοντας «γκέλες» των… από πάνω, αλλά κόλλησε στην έδρα της Βενέτσια (1-1) και βλέπει το εισιτήριο του Champions League να απομακρύνεται κι άλλο.

Στα του ματς, η Γιουβέντους μπήκε με ορμή, ψάχτηκε για το γκολ και έφτιαξε αρκετές τελικές στην εστία του Ρομέρο. Αυτός, όμως, που κατάφερε να τον νικήσει ήταν ο Μοράτα στο 32ο λεπτό με υπέροχο άγγιγμα στην μπάλα, μετά τη σέντρα του Πελεγκρίνι, για το 1-0. Ένα τέρμα που έδειξε να ξυπνάει την Βενέτσια, η οποία άρχισε με την πάροδο του χρόνου να ισορροπεί και να απειλεί τους «μπιανκονέρι» που έδειχναν διάθεση να δώσουν χώρους ώστε να χτυπήσουν στην κόντρα, προσπαθώντας την ίδια ώρα να υπερασπιστούν παράλληλα το προβάδισμά τους.

Παρόλα αυτά, η Βενέτσια βρήκε την γρήγορη απάντηση αφού στο 55ο λεπτό ο Αράμου με υπέροχο πλασέ στην κίνηση, δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Σέζνι για το 1-1. Το παιχνίδι ξεκινούσε από την αρχή, η Γιουβέντους έβγαινε μπροστά για να βρει τη νίκη αλλά αδυνατούσε να φτιάξει καθαρές φάσεις και άφησε άλλους δύο βαθμούς στην προσπάθεια να μείνει σε κάποια επαφή με την τετράδα.

<iframe width='640' height='400' src='https://hohofot.elhighlights.com/embed/kqlCAhb7FTeQd' style='border:none;' allowfullscreen></iframe>