Από κάζο σε κάζο η Γιουβέντους (vid)

Έμεινε όρθια μέσα στο Τορίνο η Ελλάς Βερόνα

Από γκέλα σε γκέλα η Γιουβέντους, που μετά την ισοπαλία με την Κροτόνε, κόλλησε στο 1-1 και με τη Βερόνα και μάλιστα μέσα στο Τορίνο. Στο -3 από την κορυφή η ομάδα του Πίρλο και μπορεί και στο -6 αν κερδίσει η Μίλαν αύριο.

Στο 16ο λεπτό ο Φαραόνι σέντραρε από δεξιά και ο Κόλεϊ πέτυχε το γκολ το οποίο ακυρώθηκε για οφσάιντ, ενώ στο 20’ ο Ραμπιό βρήκε πανέμορφα τον Μπερναρντέσκι που έκανε το σουτ από τα όρια της περιοχής αλλά είδε τον Σιλβέστρι να λέει όχι.

Στο 32ο λεπτό το σουτ του Μοράτα έξυσε το δοκάρι της Βερόνα και στο 41’ την ίδια τύχη είχε και το πλασέ του Κουαδράδο.

Και στο 45’ ο Κουαδράδο έβγαλε απίθανη κάθετη στον Μοράτα που με τρομερή λόμπα, νίκησε τον Σιλβέστρι αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Και στο 60ο λεπτό ήρθε το απόλυτο σοκ για τη Γιουβέντους. Ο Φαβίλι που είχε μπει μόλις στο ματς, έκλεψε στο κέντρο, άλλαξε με τον Τζακάνι και πλάσαρε από το πέναλτι για το 0-1 ενώ πάνω στη φάση τραυματίστηκε και αποχώρησε!

Αναγκαστικά οι «μπιανκονέρι» βγήκαν μπροστά και στο 77’ είχαν δοκάρι με τον Ντιμπάλα ενώ στο ίδιο λεπτό ο Κουλουσέβσκι έκανε φοβερή ενέργεια από δεξιά και με αριστερό πλασέ έγραψε το 1-1.

Στο 78’ το μακρινό σουτ του Ραμπιό πέρασε ελάχιστα έξω όπως και το διαγώνιο σουτ του Ντιμπάλα στο 87’ και στο 90+3' ο Σιλβέστρι έσωσε μετά από πλασέ του Αργεντινού.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Σέζνι, Ντανίλο, Μπονούτσι (77’ Φραμπότα), Ντεμιράλ, Κουαδράδο, Αρτούρ, Ραμπιό, Μπερναρντέσκι (61’ Κουλουσέβσκι), Ράμσεϊ (90’ Βριόνι), Μοράτα, Ντιμπάλα

ΒΕΡΟΝΑ: Σιλβέστρι, Τσεκερίνι (55’ Μανιάνι), Λοβάτο, Εμπερόρ, Φαραόνι, Βιέιρα, Ταμεζέ (51’ Ίλιτς), Λάζοβιτς, Κάλινιτς (55’ Φαβίλι, 62’ Μπαράκ), Κόλεϊ, Τζακάνι