Ο Πιόντεκ πλήγωσε την Αταλάντα μετά τον Ολυμπιακό

Με γκολ του Πολωνού επιθετικού στο 56ο λεπτό η Φιορεντίνα πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο

Λίγες ημέρες μετά τη νίκη επί του Ολυμπιακού (2-1) στα play-offs του Europa League, η Αταλάντα... προσγειώθηκε απότομα από τη Φιορεντίνα, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα 1-0, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Serie A!

Οι «μπεργκαμάσκι» έδωσαν συνέχεια στις άσχημες εμφανίσεις τους εντός συνόρων, μένοντας για πέμπτη διαδοχική αγωνιστική χωρίς νίκη (2 ήττες), με αποτέλεσμα να χάσουν και άλλο έδαφος στο κυνήγι της τετράδας.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Πιόντεκ στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης με ωραίο τελείωμα του Πολωνού επιθετικού από την «καρδιά» της μεγάλης περιοχής, με τους «βιόλα» να έχουν και άλλες καλές ευκαιρίες για περισσότερα γκολ.

Να θυμίσουμε πως η Αταλάντα θα ταξιδέψει την ερχόμενη εβδομάδα στην Αθήνα, για τη ρεβάνς του Europa League με τον Ολυμπιακό (24/02).