Κόλλησαν και έχασαν έδαφος για την εξάδα οι Φιορεντίνα και Βερόνα! (vids)

Αέρα πέρασε από τη Βενετία η Σασουόλο

Ισόπαλες 1-1 ήρθαν Φιορεντίνα και Βερόνα, ωστόσο ήταν… χαμένες αφού δεν κατάφεραν να πιάσουν εξάδα. Ο Πιόντεκ στο 10’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με τον Καπράρι στο 20’ να φέρνει το ματς στα ίσα από την άσπρη βούλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν κατάφερε καμία ομάδα να σκοράρει κάποιο γκολ και μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι.

Στο άλλο ματς, η Σασουόλο διέλυσε με σκορ 4-1 τη Βενέτσια, η οποία παραμένει στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο Ρασπαντόρι μόλις στο 2ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με τον Μπεράρντι στο 17’ να διπλασιάζει τα τέρματα από την άσπρη βούλα. Ο Σκαμάκα στο 29’ έκανε το 3-0 και αυτός με πέναλτι, με τον Ανρί στο 34’ να μειώνει σε 3-1. Η Σασουόλο κέρδισε ακόμη ένα πέναλτι στο 71’ με τον Μπεράρντι να εκτελεί ξανά εύστοχα και να διαμορφώνει το τελικό 4-1!

Από την άλλη, Μπολόνια και Τορίνο έμειναν στο 0-0, σε ένα ματς με φάσεις τις οποίες όμως δεν μπόρεσαν να τις μετουσιώσουν σε κάποιο γκολ και να παραμένουν στα μεσαία στρώματα της βαθμολογίας.