Έσωσε βαθμό στο 91' η Μπολόνια

Ούτε τώρα νίκη για την Ουντινέζε, που κόλλησε στο 1-1 στην έδρα της Μπολόνια και συνεχίζει να κινδυνεύει.

Στο 26’ ο Μπάροου βρήκε τον Ορζολίνι, που πάτησε περιοχή κι έκανε το σουτ αλλά ο Μούσο έσωσε και από το κόρνερ ο Όλσεν αστόχησε από κοντά. Τελικά στο 33ο λεπτό, ο Ντε Πολ εκτέλεσε από δεξιά το φάουλ και ο Οκάκα με κεφαλιά από κοντά έγραψε το 0-1.

Στο 40’ ο Ορζολίνι έβγαλε τη σέντρα και ο Εμπαγέ πήρε την κεφαλιά αλλά δε βρήκες στόχο και στο 75’ ήρθε η επόμενη φάση. με τον Ντε Πολ να κάνει το γύρισμα και τον Λαζάνια να βάζει την προβολή αλλά ο Εμπαγιέ έσωσε στη γραμμή.

Στο 83ο λεπτό ο Ντομίνγκες έβγαλε όμορφα στον Ορζολίνι που αστόχησε από ιδανικό σημείο, ενώ στο 88’ το σουτ του Μπάλντουρσον κόντραρε στον Νάουτινκ κι άλλαξε πορεία. Τελικά όμως στο 90+1’ ο Τομιγιάσου σέντραρε από δεξιά, η μπάλα έμεινε στην περιοχή της Ουντινέζε και ο Παλάσιο από κοντά πλάσαρε για το 1-1.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Ντα Κόστα, Ντανίλο, Εμπαγέ, Μπάνι, Πόλι (81’ Τζουβαρά), Τομιγιάσου, Παλάσιο, Ντομίνγκες, Ορζολίνι, Όλσεν (59’ Μπάλντουρσον), Μπάροου.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Μούσο, Λάρσεν, Νάουτινκ, Εκόνγκ, Μπακιάο, Φοφανά (63’ Γουάλας), Σέμα (37’ Ζεέχελααρ), Ντε Πολ, Μαντραγκόρα, Οκάκα, Λαζάνια (81’ Γιάγιαλο)

Πηγή: aek365.org

Σέριε Α: Τελευταία Ενημέρωση