Επιτέλους… χαμόγελα για Βερόνα, προβληματίζει η Σαμπντόρια!

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πήρε η Βερόνα

Επιτέλους χαμόγελα για τη Βερόνα! Η ομάδα του Γκαμπριέλε Τσόφι κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη στη Serie A, λυγίζοντας με 2-1 τη Σαμπντόρια η οποία με τη σειρά της απογοητεύει και δεν έχει καταφέρει να… πανηγυρίσει ακόμη.

Στους 5 βαθμούς η Βερόνα πλέον, με την Σαμπντόρια να έχει 2 μετά το πέρας πέντε αγωνιστικών και να παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού.

Εξαιρετικό το πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να δείχνουν διάθεση να παίξουν καλό ποδόσφαιρο και να επιτεθούν. Έφτιαχναν τη μία φάση μετά την άλλη, αλλά δυσκολεύονταν να τις μετουσιώσουν σε γκολ.

Τελικά, ό,τι δεν συνέβη στα πρώτα 40 λεπτά, έγινε στα τελευταία του πρώτου μέρους! Διότι ο Καπούτο στο 40’ έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, αλλά οι γηπεδούχοι το έφεραν… τούμπα στα «καπάκια». Πρώτα ισοφάρισαν με το αυτογκόλ του Αουντέρο στο 44’, για να έρθει στο 45’+3’ ο Ντόιγκ να υπογράψει την ανατροπή.

Η εικόνα δεν άλλαξε ιδιαίτερα στο δεύτερο μέρος, με τις φάσεις να διαδέχονται η μία την άλλη αλλά το σκορ να παραμένει το ίδιο και η Βερόνα να πανηγυρίζει το πρώτο της τρίποντο.