Επιστροφή στις νίκες για Τορίνο

Kαι ξανά στο... κόλπο για Ευρώπη!

Βλέπει... Ευρώπη η Τορίνο! Η γκρανάτα επικράτησε 1-0 της Μπολόνια, για την 25η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος και επέστρεψε στις νίκες. Κάπως έτσι, η Τορίνο βρίσκεται στο -1 από την 7η θέση η οποία υπό προϋποθέσεις μπορεί να της δώσει ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Νωρίς στο ματς πήρε προβάδισμα η Τορίνο, με τον Καραμό στο 22ο λεπτό να κάνει το 1-0. Οι γηπεδούχοι στην συνέχεια είχαν την κατοχή της μπάλας και δημιουργούσαν ευκαιρίες για γκολ, με την Μπολόνια να παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις.

Στο δεύτερο μέρος η Μπολόνια είχε ανεβάσει ρυθμό και προσπαθούσε να βρει χώρους στα αντίπαλα καρέ, χωρίς ωστόσο να καταφέρνει κάτι. Στο 72ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι είχαν μια μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν, με τον Ορσολίνι να κάνει ένα φοβερό σουτ μέσα στην περιοχή αλλά κόπηκε από την αντίπαλη άμυνα.

Στην συνέχεια η Τορίνο απειλούσε και προσπαθούσε να διπλασιάσει τα τέρματα, όμως μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι και το σκορ παρέμεινε ως έχει. Κάπως έτσι, η ομάδα του Ιβάν Γιούριτς ανέβηκε στην 9η θέση με 34 βαθμούς, ενώ η Μπολόνια βρίσκεται στην 8η με 35.

Σέριε Α: Τελευταία Ενημέρωση