Δεν... μάσησε και επέστρεψε στις νίκες η Βερόνα

Εξαιρετικό ξεκίνημα πραγματοποιεί φέτος η Βερόνα, που τα κατάφερε και απέναντι στην Μπενεβέντο επικρατώντας με 3-1.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο ματς και παρά το γεγονός ότι δέχθηκαν την ισοφάριση, βρήκαν τον τρόπο στο τελευταίο 20λεπτο, πήραν τη νίκη και με την τρίτη νίκη τους στο πρωτάθλημα έπιασαν Νάπολι και Ίντερ στην πρώτη επτάδα.

Ο Μπαράκ ήταν πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους, αφού σκόραρε στο 17ο και 63ο λεπτό, ενώ ο Λάζοβιτς με τέρμα στο 77’ κλείδωσε τη νίκη για την ομάδα του.

Για την Μπενεβέντο είχε ισοφαρίσει στο 56’ ο Λαπαντούλα, αλλά η αποβολή του Καπαρί στο 73’ άλλαξε τις αριθμητικές ισοροπίες και δεν άφησε περιθώρια στην ομάδα της Καμπανίας να διεκδικήσει κάτι παραπάνω.