Ανάσα για Ουντινέζε, έμπλεξε η Σαμπντόρια

Η Ουντινέζε «λύγισε» την Σαμπντόρια και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα

Η Ουντινέζε τραβάει προς τη σωτηρία, η Σαμπντόρια έμπλεξε! Η ομάδα του Γκαμπριέλε Τσόφι επικράτησε 2-1 των Γενοβέζων, τους «καβάλησε» και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα, με τους Γενοβέζους να παραμένουν στα χαμηλά και να μπλέκουν σε περιπέτειες όντας μόλις στο +4 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Εκρηκτικός ρυθμός στο ξεκίνημα του παιχνιδιού, αφού στο πρώτο τέταρτο τα είδαμε… όλα! Μόλις στο 3ο λεπτό ο Περέιρα έφτιαξε τον Ντεουλοφέου, ο οποίος άνοιξε το σκορ για την Ουντινέζε, ενώ στο 12’ ο Ουντότζε έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους.

Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο αμέσως επόμενο λεπτό, με τον Καπούτο να εκμεταλλεύεται τη βαθιά μπαλιά του Γιοσίντακαι με ωραίο τελείωμα μέσα από την περιοχή να εκτελεί τον Σιλβέστρι και να μειώνει σε 2-1. Ο ρυθμός συνέχιζε να είναι εξαιρετικός, η μπάλα πήγαινε πάνω-κάτω και οι φάσεις ήταν πολλές μπροστά στις δύο εστίες. Παρόλα αυτά, όχι απλά δεν άλλαξε κάτι ως το ημίχρονο αλλά και ως το φινάλε του αγώνα με την Ουντινέζε να επικρατεί 2-1 της Σαμπντόρια και να παίρνει βαθιά ανάσα, έχοντας μάλιστα και δύο λιγότερο παιχνίδια.

Σέριε Α: Τελευταία Ενημέρωση