«Toρπίλισε» τη Θέλτα και συνεχίζει να ελπίζει για τετράδα η Βιγιαρεάλ

H Bιγιαρεάλ επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 3-1 της Θέλτα στο «Θεράμικα»

Νίκησε ξανά και ελπίζει για Champions League! Η Βιγιαρεάλ δεν δυσκολεύθηκε στο «Θεράμικά» απέναντι στη Θέλτα την οποία νίκησε 3-1 για την 32η αγωνιστική της La Liga και παρέμεινε στο -5 από την τέταρτη Ρεάλ Σοσιεδάδ έξι «στροφές» πριν το τέλος του πρωταθλήματος.

Αποχαιρέτησε και τις τελευταίες της ελπίδες για Ευρώπη η ομάδα του Βίγκο, καθώς βρίσκεται στο -10 από την 6η θέση της βαθμολογίας με 39 βαθμούς.

Το σύνολο του Κίκε Σετιέν προηγήθηκε μόλις στο 2' με τον Τζάκσον, από την ασίστ του Πίνο, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Σενεγαλέζος διπλασίασε τα τέρματα του και της ομάδας του με άψογο πλασέ. Στο 16' η Θέλτα έδωσε σημάδια ζωής με τον Λάρσεν να σουτάρει και τον Ρέινα να αποκρούει εντυπωσιακά.

Η Βιγιαρεάλ στο 25' κέρδισε πέναλτι, το οποίο δεν αξιοποίησε ο Παρέχο καθώς εκτέλεσε άσχημα στέλνοντας την μπάλα άουτ. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν τρία λεπτά αργότερα να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Λάρσεν να κάνει με όμορφο σουτ του 2-1.
Στην επανάληψη η Βιγιαρεάλ πίεσε για το τρίτο γκολ το οποίο και εν τέλει πέτυχε στο 70'. Εξαιρετικό γύρισμα του Πίνο στο σημείο του πέναλτι με τον Γεράς να τελειώνει άψογα τη φάση διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 για το «κίτρινο υποβρύχιο».

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τελευταία Ενημέρωση