Σόκαρε την Αλμερία με επική επιστροφή από το 3-0 η Γρανάδα!

Απίθανο ματς στο «Power Horse Stadium»

Το ντέρμπι ουραγών της La Liga έκρυβε τελικώς πολλές συγκινήσεις!

Σε ένα από τα πιο εντυπωσιακά παιχνίδια της φετινής σεζόν στην Ισπανία, Αλμερία και Γρανάδα έμειναν στο... χορταστικό 3-3 στο «Power Horse Stadium» για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος, με τους φιλοξενούμενους να «κλέβουν» τον βαθμό της ισοπαλίας παρά το γεγονός πως βρέθηκαν πίσω με τρία γκολ από το ημίχρονο!

Συγκεκριμένα, η Αλμερία, σε ένα «καυτό» πεντάλεπτο στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, προηγήθηκε με 3-0 χάρη στο χατ-τρικ του Λουίς Σουάρεθ (41', 44', 45+1') μετά από ισάριθμες ασίστ του Ραμαζάνι!

Στο 56', η Γρανάδα έχασε μοναδική ευκαιρία να μειώσει στο σκορ, με τον Πουέρτας να αστοχεί σε πέναλτι, ανοίγοντας έτσι διάπλατα την πόρτα στους γηπεδούχους για το πρώτο τρίποντο της σεζόν. Παρ' όλα αυτά, η ομάδα του Ζεσούς Βαγιέχο, όχι μόνο βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να αντιδράσει και να επιστρέψει στο ματς, αλλά με τα γκολ των Ζαραγόσα (65'), Σάντσες (70') και Ουζούνι (80'), σόκαρε την Αλμερία, φεύγοντας με έναν ανέλπιστο βαθμό!

Κάπως έτσι, η Αλμερία παρέμεινε στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με μόλις 3 βαθμούς (0-3-5), ενώ, η αντίπαλός της βρίσκεται μία θέση πιο πάνω με 5 πόντους (1-2-5).