Τέζαρε τη Σεβίλλη με απίθανο διπλό στο 90’ η Αλαβές!

Με γκολ στο 90’!

Τι 2023, τι 2024 για τη Σεβίλλη, που συνέχισε με ήττα τις υποχρεώσεις της στη La Liga, χάνοντας 3-2 εντός έδρας από την Αλαβές με γκολ στο 90’!

Οι Βάσκοι πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων πριν το ημίχρονο, με τον Τενάλια να ανοίγει το σκορ στο 26’ και τον Κίκε Γκαρθία να κάνει το 2-0 στο 40ό λεπτό.

Οι Ανδαλουσιάνοι ξαναμπήκαν στο ματς με τον Ράφα Μιρ (70’) και ο Οκάμπος ισοφάρισε στο 82’ με πέναλτι, δίνοντας το έναυσμα για την ανατροπή.

Μόνο που ενώ είχαμε εντέλει κι άλλο γκολ στο ματς, αυτό ήρθε από πλευράς Αλαβές!

Σκόρερ ο Ρούμπεν Ντουάρτε, που στο 90’ έκανε το 3-2 για τους φιλοξενούμενους και τους επέτρεψε να πάρουν βαθιά ανάσα, με τη Σεβίλλη από την άλλη παραμένει κοντά στην επικίνδυνη ζώνη.