Παίζει… χωρίς αντίπαλο η Σεβίλλη!(vid)

Καθάρισε και τη Ντουντελάντζ

Κανένα πρόβλημα να πάρει την πρωτιά στον όμιλο δεν έχει η Σεβίλλη, που χωρίς να πιεστεί κέρδισε με 3-0 την Ντουντελάντζ και έκανε το τρία στα τρία.

Οι Ανδαλουσιάνοι δυσκολεύτηκαν αρκετά στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο ξεκλείδωσε με τον Βάσκες την άμυνα των Λουξεμβούργιων και στο τέλος έφτασε σε άνετη νίκη. Ο Αργεντινός μέσος έδειξε τον δρόμο προς τη νίκη λίγο μετά την ανάπαυλα, αφού άνοιξε το σκορ στο 48ο λεπτό, όταν εκμεταλλεύτηκε την μπαλιά του Τόρες και με κεφαλιά σκόραρε. Ο ίδιος παίκτης πήρε το… ριμπάουντ στο 75’ μετά από απόκρουση του Ζουμπέρ και από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να διπλασιάσει τα προσωπικά του τέρματα, αλλά και των γηπεδούχων. Τρία λεπτά μετά, ο Ελ Χαντάντι με σουτ στην κίνηση, μετά το γύρισμα του Εσκουντέρο από τα αριστερά, διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Τελευταία Ενημέρωση