Καθαρή αυτοκτονία για Σεβίλλη (vid)

Γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα με 3-0 από τη Λεγανές και κινδυνεύει να χάσει την έξοδο στο ChampionsLeague

Οικτρή εικόνα παρουσίασε η Σεβίλλη που ηττήθηκε με 3-0 από τη Λεγανές και κινδυνεύει να χάσει το εισιτήριο Champions Leaague.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς. Απείλησαν στο 2ο και 4ο λεπτό και στο 8' σκόραραν. Ο Σιλβα βρήκε τον Ελ Νεσιρί μέσα στην περιοχή και αυτός με εξαιρετικό τελείωμα έκανε το 0-1. Στο 20' ήρθε το δεύτερο σοκ για τους γηπεδούχους με τον Μπρέιθουγουεϊτ να υποδέχεται άψογα με και με σουτ να γράφει το 0-2. Η Σεβίλλη προσπάθησε να αντιδράσει και στο 43' απείλησε με σουτ του Σαράμπια.

Στην επανάληψη, μόλις στο 48', ο Χουαφράν βγήκε τετ α τετ με τον Βάτσλικ αλλά δεν μπόρεσε να τον πλασάρει. HΣεβίλλη απάντησε με ένα σουτ του Σαράμπια στο 60'.  Oνεαρός Χιλ στο 78' έπιασε ένα πολύ καλό σουτ με την μπάλα να "γλύφει" το δοκάρι. Τέσσερα λεπτά μετά όμως ο Όσκαρ πλάσαρε και παρά την προσπάθεια του Ναβάς η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για να γίνει το 0-3.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Βάτσλικ, Νάβας, Γκόμεθ, Μερκάδο, Εσκουδέρο, Ρόκε Μέσα (38'Γκοναλόνς), Ρογ (70'Χιλ), Σαράμπια, Μουνιρ, Πρόμες (46'Βάσκεθ), Μπεν Γεντέρ.

ΛΕΓΑΝΕΣ: Κουέγιαρ, Χουανφράν (76'Νιόμ), Μπουστίνθα, Ομερόου, Σιόβας, Σίλβα, Βέσγα, Ρέθιο, Όσκαρ, Ελ Νεσιρί (86'Καρίγιο), Μπρέιθγουεϊτ (84'Αρνάιθ).

Πηγή:aek365.gr