Η Βαγιαδολίδ ξέρανε τη Σεβίλλη με γκολάρα

Ισοπαλία 1-1 απέσπασε η Βαγιαδολίδ στην έδρα της Σεβίλλης

Έπαιξε με τη φωτιά και κάηκε η Σεβίλλη που κόλλησε στο 1-1 στην έδρα της με τη Βαγιαδολίδ. Απίθανο το γκολ των φιλοξενουμένων στο 87ο λεπτό.

Στο 12ο λεπτό ο Οκάμπος έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Βαγοαδολίδ και πλάσαρε πάνω από τον Μασίπ αλλά σημάδεψε το δοκάρι και στην επαναφορά ο Εν Νεσιρί αστόχησε ενώ στο  22’ ο Μασίπ έσωσε μετά από νέο πλασέ του Εν Νεσιρί.

Στο 28’ ο Πλάνο έκανε μαγικό κοντρόλ αλλά αστόχησε από κοντά, ενώ στο 30’ η Σεβίλλη κέρδισε πέναλτι και Οκάμπος το μετέτρεψε σε γκολ για το 1-0 ενώ στο 34’ ο Οκάμπος έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα δικά του γκολ αλλά και της ομάδας του.

Στο 52ο λεπτό το τακουνάκι του Μάρκος Αντρέ βρήκε στο δοκάρι, ενώ στο 68’ μετά από λάθος ρου Μέσα, ο Οκάμπος έκανε το σουτ αλλά αστόχησε για λίγο.

Και τελικά στο 87ο λεπτό, μετά  από κόρνερ και διώξιμο της άμυνας της Σεβίλλης, ο Καρνέρο με απίθανο σουτ στην κίνηση έξω από την περιοχή, έγραψε το 1-1.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Μπόνο, Νάβας, Ντιέγκο Κάρλος, Ακούνια, Κουντέ, Ράκιτιτς (81’ Γκουντέλι), Φερνάντο, Τόρες (60’ Χορδάν), Οκάμπος (74’ Ντε Γιονγκ), Σούσο (81’ Όσκαρ Ροντρίγκεθ), Εν Νεσιρί

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ: Μασίπ, Ερβίας, Ελ Γιαμίκ, Μπρούνο, Καρνέρο, Ορεγιάνα (61’ Αλκαράθ), Φέδε (62’ Ζότα), Πλάνο (72’ Γκουαρντιόλα), Μάρκος Αντρέ, Μέσα (72’ Μίτσελ), Βάισμαν (74’ Τόνι Βίγια)

Πηγή: aek365.gr

ΣΕΒΙΛΛΗ: Τελευταία Ενημέρωση