Πλησίασε στο -3 την Ατλέτικο η Σεβίλλη!

Η Σεβίλλη πέρασε με ανατροπή από την έδρα της Σοσιεδάδ

Έφερε τα πάνω κάτω η Σεβίλλη και μέσα σε δυο λεπτά σκόραρε δυο γκολ και επικράτησε της Σοσιεδάδ με 2-1. Πλέον βρίσκεται στο -3 από την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Μόλις στο 5΄ ο Κάρλος Φερνάντεθ άνοιξε το σκορ για την Σοσιεδάδ, με την Σεβίλλη να το γυρίζει μέχρι το 24ο λεπτό με τους Φερνάντο (22') και Εν-Νεσίρι (24') και να φεύγει πανηγυρικά από την έδρα των Βάσκων.

Από την άλλη, η Οσασούνα νίκησε με 2-0 την Έλτσε και την έσπρωξε πιο κοντά στην επικίνδυνη ζώνη. Ο Κίκε Μπάρια ανοιξε το σκορ στο 38’, με τον Γκονζάλες να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του στο 68’, για να γνωρίσει ακόμη μία ήττα φέτος και να παραμείνει στη ζώνη του υποβιβασμού, κάνοντας ακόμη πιο δύσκολο το έργο της Έλτσε για τη σωτηρία.