Πρόκριση στο χαλαρό για τη Ρεάλ (vid)

Tεσσάρα στην έδρα της Σαραγόσα

Εύκολα σφράγισε το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Copa del Rey η Ρεάλ Μαδρίτης που δεν βρήκε αντίσταση από την Σαραγόσα το εμπόδιο της οποίας ξεπέρασε με 4-0, σκοράροντας από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Η ομάδα του Ζιντάν πήρε προβάδισμα μόλις στο 6ο λεπτό με τον Βαράν, ενώ στο 32’ ο Λούκας με δεξί σουτ από το ύψος του πέναλτι έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους «μερένχες». Στην επανάληψη η εικόνα τους ματς δεν άλλαξε, αφού οι παίκτες του Ζιζού δεν είχαν διάθεση να ρισκάρουν την πρόκριση. Στο 72’ ο Βινίσιους και στο 79’ ο Μπενζεμά ολοκλήρωσαν την άνετη νίκη με 4-0 για την ομάδα τους.

Την πρόκριση στις οκτώ καλύτερες ομάδες της διοργάνωσης εξασφάλισε και η Σοσιεδάδ που ξεπέρασε το εμπόδιο της Οσασούνα με 3-1. Πρωταγωνιστής για την ομάδα της Παμπλόνα ο Ίσακ που βρήκε δίχτυα δύο φορές, ενώ σκόραρε στο ματς και ο Όντεργκαρντ, ενώ ο Καρντόνα είχε ισοφαρίσει προς στιγμήν στο πρώτο μέρος σε 1-1 για ομάδα του.

ΡΕΑΛ: Τελευταία Ενημέρωση